Przejdź do głównej zawartości

O MNIE

Barbara Dziobek - rodzic, pedagog, coach i trener. Specjalista krótkoterminowej racjonalnej terapii zachowania (RTZ). Pasjonatka świadomego rodzicielstwa (również rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy), autorka artykułów, poradników, warsztatów, kursów on-line dla rodziców. Specjalizuje się w inteligencji emocjonalnej, radzeniu sobie z trudnymi emocjami jak złość, gniew, agresja, smutek, lęk, wstyd, poczucie winy oraz uzdrawianiu relacji rodzice - dzieci. Od 2006 roku pisze dla rodziców, w swojej twórczości podkreśla, jak ważna jest świadomość w wychowaniu dzieci. Prowadzi rodziców do ich własnego rozwoju poprzez wgląd i lepsze poznanie samego siebie, co skutkuje stworzeniem szczęśliwych i harmonijnych związków nie tylko z dziećmi.

Więcej:
Jestem specjalistą Racjonalnej Terapii Zachowania od 2008 roku, a także coachem oraz trenerem biznesu i rozwoju osobistego. Z wykształcenia jestem pedagogiem, a z powołania pasjonatką świadomego rodzicielstwa, mamą dwójki dorosłych już dzieci, autorką artykułów, warsztatów, kursów on-line dla rodziców. Przez wiele lat prowadziłam indywidualne konsultacje oraz treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów. 

W latach 2014-2019 prowadziłam własną firmę doradczo-szkoleniową pomagając przedsiębiorcom opracować dopasowane indywidualnie strategie rozwoju i osiągnąć sukces. Wiedzę i doświadczenie z branży rozwojowej implementowałam w biznesie. Wiele się tam nauczyłam pracując jako trener biznesu i obecnie tą wiedzę staram się zaimplementować w branży rozwojowej.

Jestem również założycielką Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców oraz twórcą bloga www.WychowacDziecko.pl. Specjalizuję się w inteligencji emocjonalnej i pracy z przekonaniami oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami i uzdrawianiu relacji rodzice-dzieci. Jestem autorką poradników na temat zazdrości dzieci "Jak zapobiec zazdrości dzieci" oraz "Jak łagodzić zazdrość u dziecka"oraz 6-cio tygodniowego kursu on-line na temat radzenia sobie ze złością pt. "Rozumiem Twoją Złość”, a także onlajnowej Akademii Umiejętności Wychowawczych dla Rodziców.  

Stosuję zintegrowane podejście łącząc kompetencje trenera biznesu i specjalisty Racjonalnej Terapii Zachowania z doświadczeniem w coachingu i konsultacjach rodzicielskich, co daje niezwykle szybkie i trwałe rezultaty w poprawie samopoczucia i funkcjonowaniu klientów. W sumie zrealizowałam ponad 2000 godzin pracy indywidualnej z klientami.  

Prowadzę również programy terapeutyczno-rozwojowe w obszarach związanych z rozwojem osobistym, duchowością i rozwojem świadomości. Pomagają one wypracować równowagę pomiędzy podróżą w głąb siebie, a rozwojem umiejętności lepszego radzenia sobie w życiu i odnoszenia sukcesów we wszystkich jego obszarach. O programie możesz przeczytać tutaj. Proponowane ścieżki rozwoju pomagają lepiej poznać siebie, swoje potrzeby, przekonania, czy blokady, oraz rozwinąć świadomość, poczucie własnej wartości, zaufanie do siebie, poczucie bezpieczeństwa i spokój w sobie. 

Współpracuję także obecnie z Pracownią Zdrowia, z którą połączyła mnie wspólna misja: chęć niesienia pomocy ludziom, aby lepiej radzili sobie z problemami i unikali ich w przyszłości, a także pokazanie sposobów, jak być bardziej szczęśliwym człowiekiem i wieść spełnione życie.
Obecność w mediach (Więcej o tym dowiesz się Tutaj)

 • 09/06/2022 Rozmawiamy o Akceptacji w Kobiecym Wieczorze, Radio RDC Warszawa 101 FM, możesz posłuchać tutaj.
 • Rok 2014 - "Niedzielne Śniadanie" z Radiem Kraków, temat: Złość Rodziców na dzieci. 
 • Rok 2014 - Zaproszenie do Audycji Przed Hejnałem w Radiu Kraków na temat "Negatywne emocje w domu - jak sobie z nimi radzić?"
 • Rok 2013 - Artykuł w Gazecie Krakowskiej pt. "Niełatwo zrozumieć dziecko - Co robić, gdy nasze dziecko sprawia problemy, czy i jak karać?"
 • Rok 2009 - Radio Kraków, Audycja "O złości"
 • Rok 2008 - Artykuł w Gazecie Wyborczej pt. "Kiedy mały lub duży czuje złość"
 • Rok 2008 - Wywiad na portalu dla dzieci i rodziców SuperKid.pl, pt. "Uratowała mnie wrażliwość"
Współpraca z innymi organizacjami
 • IPRI - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie - warsztaty "Złość - Odczarowanie"
 •  Festiwal Rozwojowo-Rozrywkowy dla Kobiet PROGRESSteron - warsztaty rozwoju osobistego na temat skutecznej komunikacji w rodzinie "Dom jest sercem życia" oraz warsztaty bajki terapeutycznej "Kuźnia bajki terapeutycznej - Podróż w świat dziecka".
 • "Ogródki dla Matki i Dziecka" - wykłady, szkolenia i spotkania z rodzicami na temat radzenia sobie ze złością, agresją, gniewem u rodziców i dzieci. Cykle bezpłatnych warsztatów dla rodziców oraz warsztaty pt. "Kiedy Mały lub Duży czuje złość”
 • Współorganizacja spotkań przyjaciół i miłośników dobrych porodów. Spotkania z udziałem psychologa m.in. na temat: samodzielności dziecka oraz adaptacji dziecka do przedszkola. 
 • Centrum Rodzinki w Krakowie (www.centrumrodzinki.pl), gdzie prowadziła cykliczne warsztaty dla rodziców. 
 • Figa/Famiga - cykl warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców "Być bliżej siebie i swojego dziecka".
Współpracuje z innymi miejscami stworzonymi dla rodziców i dzieci w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach w Polsce. Zaproś mnie - zorganizujmy warsztaty w Twoim mieście :)
Wykształcenie
Wydział Filozofii O.O. Jezuitów (obecnie Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum), kierunek Instytut Kultury i Religii (kierunek pedagogiczno-filozoficzny: nauczyciel etyki)
Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego - Racjonalna Terapia Zachowania (2008 r.) - instruktorzy Tomasz Drożdż, Agnieszka Hottowy
Szkoła Counsellingu Gestalt Stopień I (2007 r.) - Centrum Counsellingu GESTALT Olgi i Adama Hallerów w Krakowie
NonViolent Communication (NVC) - Porozumienie Bez Przemocy (2013 r.) - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie
Instytut Coachingu i Mentoringu - Mastery Coaching Fundamentals ™ 2015 r. 
Instytut Coachingu i Mentoringu - Practitioner Integrated Coaching Certification Training ™ 2016 r. 
Isha Foundation - Inner Engeenerig z Sadhguru Jaggi Vasudev, 2021 r. 
Isha Foundation - Shambavi Mahamudra Krija z Sadhguru Jaggi Vasudev, 2021 r.

Prywatnie o sobie: 


Od czasu do czasu piszę wiersze, lepię z gliny, maluję... Uwielbiam taniec, wędrówki górskie, kocham jazdę na rowerze, medytację i jogę. W swojej twórczości kładę akcent na rozwój emocjonalny i duchowy człowieka. Twórczość jest dla mnie metodą rozwoju świadomości, uważam, że tworzenie jest czymś naturalnym i każdy jest do niego zdolny. Twórcze podejście jest niezwykle potrzebne w rodzicielstwie. Wszyscy możemy być beztroscy i twórczy jak dzieci - wystarczy odkryć swój potencjał.