Przejdź do głównej zawartości

O MNIE

Barbara Dziobek - Przebudzona Obecność Miłości a także rodzic, pedagog, terapeuta, coach i trener. Specjalista racjonalnej terapii zachowania (RTZ). Pasjonatka świadomego rodzicielstwa (również rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy), autorka artykułów, poradników, warsztatów, kursów on-line dla rodziców. Specjalizuje się w inteligencji emocjonalnej, radzeniu sobie z trudnymi emocjami jak złość, gniew, agresja, smutek, lęk, wstyd, poczucie winy oraz uzdrawianiu relacji rodzice - dzieci. Od 2006 roku pisze dla rodziców, w swojej twórczości podkreślając jak ważna jest świadomość w wychowaniu dzieci. Prowadzi ludzi do ich własnego rozwoju poprzez wgląd i lepsze poznanie samego siebie, co skutkuje stworzeniem szczęśliwych i harmonijnych związków, nie tylko z dziećmi.

Więcej:


W latach 2014-2019 zajmowała się coachingiem strategicznym dla właścicieli małych i średnich firm pomagając przedsiębiorcom opracować strategie rozwoju i osiągnąć sukces. Wiedzę i doświadczenie z branży rozwojowej implementowała w biznesie.

Założycielka Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców, autorka poradników na temat zazdrości dzieci oraz kursu on-line dla rodziców o radzeniu sobie ze złością pt. "Rozumiem Twoją Złość”, a także Akademii Umiejętności Wychowawczych.  

Stosuje zintegrowane podejście łącząc wiedzę i doświadczenie przebudzonego terapeuty, coacha i trenera biznesu, co daje niezwykle szybkie i trwałe rezultaty w poprawie samopoczucia i funkcjonowaniu osób korzystających z jej pomocy.  

Prowadzi programy terapeutyczno-rozwojowe w obszarach związanych z rozwojem osobistym, duchowością i rozwojem świadomości. Pomagają one wypracować równowagę pomiędzy podróżą w głąb siebie, a rozwojem umiejętności lepszego radzenia sobie w życiu i odnoszenia sukcesów we wszystkich jego obszarach.
Obecność w mediach (Więcej o tym dowiesz się Tutaj)

 • 09/06/2022 Rozmawiamy o Akceptacji w Kobiecym Wieczorze, Radio RDC Warszawa 101 FM, możesz posłuchać tutaj.
 • Rok 2014 - "Niedzielne Śniadanie" z Radiem Kraków, temat: Złość Rodziców na dzieci. 
 • Rok 2014 - Zaproszenie do Audycji Przed Hejnałem w Radiu Kraków na temat "Negatywne emocje w domu - jak sobie z nimi radzić?"
 • Rok 2013 - Artykuł w Gazecie Krakowskiej pt. "Niełatwo zrozumieć dziecko - Co robić, gdy nasze dziecko sprawia problemy, czy i jak karać?"
 • Rok 2009 - Radio Kraków, Audycja "O złości"
 • Rok 2008 - Artykuł w Gazecie Wyborczej pt. "Kiedy mały lub duży czuje złość"
 • Rok 2008 - Wywiad na portalu dla dzieci i rodziców SuperKid.pl, pt. "Uratowała mnie wrażliwość"
Współpraca z innymi organizacjami
 • IPRI - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie - warsztaty "Złość - Odczarowanie"
 •  Festiwal Rozwojowo-Rozrywkowy dla Kobiet PROGRESSteron - warsztaty rozwoju osobistego na temat skutecznej komunikacji w rodzinie "Dom jest sercem życia" oraz warsztaty bajki terapeutycznej "Kuźnia bajki terapeutycznej - Podróż w świat dziecka".
 • "Ogródki dla Matki i Dziecka" - wykłady, szkolenia i spotkania z rodzicami na temat radzenia sobie ze złością, agresją, gniewem u rodziców i dzieci. Cykle bezpłatnych warsztatów dla rodziców oraz warsztaty pt. "Kiedy Mały lub Duży czuje złość”
 • Współorganizacja spotkań przyjaciół i miłośników dobrych porodów. Spotkania z udziałem psychologa m.in. na temat: samodzielności dziecka oraz adaptacji dziecka do przedszkola. 
 • Centrum Rodzinki w Krakowie (www.centrumrodzinki.pl), gdzie prowadziła cykliczne warsztaty dla rodziców. 
 • Figa/Famiga - cykl warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców "Być bliżej siebie i swojego dziecka".
Współpracuje z innymi miejscami stworzonymi dla rodziców i dzieci w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach w Polsce. Zaproś mnie - zorganizujmy warsztaty w Twoim mieście :)
Wykształcenie
Wydział Filozofii O.O. Jezuitów (obecnie Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum), kierunek Instytut Kultury i Religii (kierunek pedagogiczno-filozoficzny: nauczyciel etyki)
Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego - Racjonalna Terapia Zachowania (2008 r.) - instruktorzy Tomasz Drożdż, Agnieszka Hottowy
Szkoła Counsellingu Gestalt Stopień I (2007 r.) - Centrum Counsellingu GESTALT Olgi i Adama Hallerów w Krakowie
NonViolent Communication (NVC) - Porozumienie Bez Przemocy (2013 r.) - Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie
Instytut Coachingu i Mentoringu - Mastery Coaching Fundamentals ™ 2015 r. 
Instytut Coachingu i Mentoringu - Practitioner Integrated Coaching Certification Training ™ 2016 r. 
Isha Foundation - Inner Engeenerig z Sadhguru Jaggi Vasudev, 2021 r. 
Isha Foundation - Shambavi Mahamudra Krija z Sadhguru Jaggi Vasudev, 2021 r.

O sobie:
Teraz, kiedy przebudziła się we mnie Obecność Miłości - Chrystusowa Świadomość, która pragnie przyspieszyć również Wasze przebudzenie, zapraszam Was poprzez różne wydarzenia do Przestrzeni Jedności  - Pola, które przebudza. Zobacz tutaj.

Jestem wdzięczna moim Nauczycielom i Przewodnikom za prowadzenie, miłość i czułą opiekę, którą roztaczali nade mną przez całe moje życie, prowadząc mnie do Przebudzenia do Rzeczywistości Miłości. W sposób szczególny czułam się zaopiekowana na różnych etapach drogi przez: Thich Nhat Hanh, Eckhart Tolle, Mooji, David Hawkins, Ramana Maharishi, Jezus/Jeshua.

W organizowaniu spotkań pomagają mi Przyjaciele.
Leszku - bez Twojej obecności, wsparcia i otwartości żadna z tych rzeczy tak szybko by się nie wydarzyła. Twoje doświadczenie, wiedza, organizatorskie zdolności oraz przyjaźń i spokój są dla mnie opoką.

Basia