Przejdź do głównej zawartości

AKADEMIA

Zapisy otwarte! 
Teraz 357 zł zamiast 750 zł
Wirtualna Akademia Rodzica

  To połączenie wszystkiego co najlepsze 
w E-Kursie Rozumiem Twoją Złość®
i Warsztatach Umiejętności Wychowawczych


"Serdecznie polecam warsztaty Basi! - dobra energia, intuicja i entuzjazm poparty wiedzą i doświadczeniem - oto co poczułam od pierwszego spotkania. :) Basia ma w sobie tyle pozytywnej energii, że jej warsztaty przemawiają od 'pierwszego wsłuchania' GORĄCO POLECAM!!!"

Ania Majer


"Droga Basiu!! Jestem uczestniczką kursu, jak radzić sobie ze złością swoją i dziecka. Jestem zachwycona! Bardzo podobają mi się mechanizmy radzenia sobie z emocjami, o których mówisz. Sposób, w jaki rozbierasz złość na czynniki pierwsze i uczysz ją oswajać jest wg mnie fenomenalny."

Agata Turkiewicz, uczestniczka 9 Edycji


"Podczas warsztatów w przystępny, zrozumiały sposób Barbara nie tylko przekazuje wartościowe informacje, ale zmusza nas do refleksji a poprzez ciekawe ćwiczenia mamy możliwość w pełni poczuć i zrozumieć temat zajęć. Wszystkim rodzicom gorąco polecam zajęcia bo naprawdę warto. Pozdrawiam Cię Basiu."

Damian Jańczak

Wirtualna Akademia Rodzica 
to 5-cio tygodniowy kurs 
dotyczący umiejętności wychowawczych 
i komunikacji z dzieckiem. 


Wirtualna Akademia jest dla rodziców, którzy szukają konkretnej wiedzy i wsparcia w wychowaniu dzieci, ootrzebują odpowiedzi na konkretne pytania i chcą sobie poradzić z konkretnymi trudnościami.
 
Program Akademii jest oparty o fachową wiedzę i moje długoletnie doświadczenie w pracy z rodzicami. Jest szansą zdobycia najnowszej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. To również okazja poznania metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy.
 
Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania, który pozwoli ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji, oraz rozwiązywać problemy tak, abyście oboje - Ty i Twoje dziecko – byli zadowoleni!

"Jeśli chcesz nauczyć Jasia matematyki, 
musisz znać matematykę i Jasia"

WEŹ UDZIAŁ > >


Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli wiesz, że problemy z zachowaniem dziecka często są spowodowane niewłaściwą reakcją rodzica. Chcesz nauczyć się jak właściwie reagować i położyć kres wiecznym konfliktom. Chcesz bliskiej, pełnej miłości relacji z dzieckiem. Możesz to osiągnąć biorąc udział w Wirtualnej Akademii Rodzica, podczas której nauczysz się konkretnych umiejętności.

Jeżeli chcesz
:
 • Zapanować nad relacjami z dziećmi
 • Wiedzieć co dzieje się w relacji rodzic-dziecko na aktualnym etapie jego rozwoju
 • Zdobyć wiedzę i umiejętności komunikacyjne
 • Nauczyć się stawiać granice
 • Umieć rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje
 • Wiedzieć, jak radzić sobie z oporem, kłamstwem, brakiem chęci, siły...
 • Porozumiewać się bez przemocy
 • Nauczyć się jak wyrażać akceptację
 • Umieć mówić o swoich własnych emocjach
 • Poznać tajniki umiejętnego słuchania
 • Sprawić, by dzieci czuły się rozumiane
 • Nauczyć się rozwiązywać problemy
 • Uniknąć konfliktu pokoleń
 • Stworzyć wzajemne zaufanie i szacunek
 • Być dumnym z siebie i ze swoich dzieci 

Oraz:
 • Wzbogacić się wymieniając doświadczeniami
 • Poznać innych rodziców, którzy mają podobne problemy
 • Mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
 • Poznać swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
 • Stać się lepszym rodzicem
 • Mieć możliwość konsultacji z ekspertem
 • Uzyskać odpowiedzi na pytania 

to koniecznie weź udział w tym kursie. 


CO KONKRETNIE OTRZYMASZ?

Zapisując się do Akademii Rodzica dostajesz:

 • 5 tygodni wspólnej pracy 
 • Trening Umiejętności Wychowawczych w najważniejszych obszarach: przekazywanie akceptacji, uważne słuchanie, radzenie sobie z emocjami, komunikowanie się z dzieckiem, rozwiązywanie problemów.
 • Możliwość zadania wszelkich pytań, które zawsze chciałaś (chciałeś) zadać na temat wychowania w formie pisemnej i przesłania ich do mnie w mailu. Dotyczących na przykład tego jak wychowywać dziecko bez krzyku i klapsów, jak ustalać reguły, jak rozwiązywać konflikty, jak stawiać granice, jak zachęcać dziecko do współpracy, kiedy słuchać dziecka a kiedy do niego mówić, jak pomóc dziecku stać się bardziej samodzielnym i odpowiedzialnym, jak rozmawiać z dzieckiem… albo jak radzić sobie w różnych codziennych sytuacjach...
 • Nagrania w formacie mp3, które będą zawierały moje odpowiedzi na zadane przez uczestniczki i uczestników Wirtualnej Akademii pytania.
 • Ćwiczenia w PDF-ie do wydrukowania, przygotowane specjalnie dla uczestników Akademii Rodzica.
 • W każdym tygodniu motywacyjny mail, w którym znajdziesz inspiracje, wskazówki i instrukcje. Mail, który zmotywuje Cię do wprowadzania pozytywnych zmian w relacjach z dzieckiem i podpowie jak zamienić teorię na praktykę.
 • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, konsultowania się z nimi, podzielenia się tym co się udało i otrzymania wsparcia w trudnych chwilach - dla chętnych, którzy korzystają z Facebooka – aby wspierać się w procesie pozytywnych zmian. To jest zamknięta i tajna grupa, w której możesz korzystać z ze wsparcia, jakie daje grupa nieprzypadkowych osób, które mogą sobie zaufać, mają wspólny cel i są zaangażowane w wychowanie dzieci.
   „Na początku myślałam, że grupa na FB to nie jest najlepszy dla mnie pomysł i miałam opory nawet przed założeniem konta, teraz uważam, że to świetna sprawa, ponieważ tam zawsze ktoś był! I dzięki temu moje pytania czy wątpliwości nigdy nie pozostawały bez odpowiedzi. Poza tym czytanie forum okazało się kopalnią wiadomości i czasem od razu znajdowałam odpowiedź na swoje pytanie, bo już je zadała inna mama. :)”  

  Ola Helman

  „Dzięki kursowi zrozumiałam, że dzieci które potrafią wyrazić to co czują, rzadziej zachowują się źle, ponieważ wprost komunikują swoje potrzeby i emocje. Nie muszą za wszelką cenę zwracać na siebie uwagi. Basia otworzyła mi oczy na wiele spraw, które do tej pory nie miały dla mnie znaczenia w wychowaniu lub nie zdawałam sobie sprawy z ich istnienia. Najbardziej w kursie podobały mi się nagrania, do których o każdej porze dnia i nocy mogłam wrócić, żeby jeszcze raz wszystko przemyśleć.” 

   Kaśka P.Zwykle rodzice pytają:

- Co zrobić, żeby mnie dziecko słuchało?

- Jak sobie poradzić z problemami z jedzeniem, zasypianiem, pójściem do kąpieli, myciem zębów, sprzątaniem po zabawie, odrabianiem lekcji, po prostu ze zwykłymi codziennymi czynnościami? 
- Jak wytyczać granice dziecku?
- Jak pomóc dziecku by radziło sobie z uczuciami?
- Skąd mam wiedzieć o co dziecku tak naprawdę chodzi?
- Jak być dobrym słuchaczem swojego dziecka?
- Jak mam zachęcić moje dziecko do współpracy?
- Czym można zastąpić karanie?
- Jak zachęcać do samodzielności?
- Jak rozwiązywać problemy, żeby nie powtarzało się wciąż to samo?

- Czy konflikt jest dla mnie informacją, że powinnam coś robić inaczej?
- Jak chwalić, żeby nie zepsuć dziecka?

- Jak wzmocnić w dziecku poczucie własnej wartości?
- ...

A jakie Ty masz pytania? Formuła tego kursu jest tak opracowana, 

abyś otrzymała odpowiedzi na wszelkie swoje pytania.


DLA KOGO JESZCZE JEST TEN KURS?

Dla rodziców, dla których ważna jest refleksja dotycząca wychowania, chcą się doskonalić w roli rodzica lub mają konkretne problemy wychowawcze.

Jeśli mówią Ci coś tytuły książek "Porozumienie bez przemocy" M. Rosenberga, A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, J. Sakowskiej "Szkoła dla rodziców i wychowawców" oraz "Wychowanie bez porażek" T. Gordona - to bliski tej tematyce jest ten kurs!


Będziesz uczyć się praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dzieckiem. A w szczególności będę poruszała obszary:

 • Akceptacji i Empatii
 • Umiejętnego słuchania 
 • Radzenia sobie z uczuciami i mówienia o uczuciach
 • Stawiania granic
 • Mówienia w taki sposób, by być słuchanym
 • Zachęcania dziecka do współpracy i samodzielności
 • Rozwiązywania konfliktów między rodzicami i dzieckiem
 • Kary i dyscypliny czyli o tym czym można zastąpić karanie
 • Pytań uczestników

Uczestnicy otrzymają Certyfikaty ukończenia kursu

WEŹ UDZIAŁ > >

Jeśli Cię to jeszcze nie przekonało, to przejdź dalej:
Zobacz więcej szczegółów kursu 
Wirtualna Akademia Rodzica

Popularne posty z tego bloga

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw