Przejdź do głównej zawartości

AKADEMIA

Zapisy otwarte! 
Teraz 357 zł zamiast 750 zł
Wirtualna Akademia Rodzica

  To połączenie wszystkiego co najlepsze 
w E-Kursie Rozumiem Twoją Złość®
i Warsztatach Umiejętności Wychowawczych


"Serdecznie polecam warsztaty Basi! - dobra energia, intuicja i entuzjazm poparty wiedzą i doświadczeniem - oto co poczułam od pierwszego spotkania. :) Basia ma w sobie tyle pozytywnej energii, że jej warsztaty przemawiają od 'pierwszego wsłuchania' GORĄCO POLECAM!!!"

Ania Majer


"Droga Basiu!! Jestem uczestniczką kursu, jak radzić sobie ze złością swoją i dziecka. Jestem zachwycona! Bardzo podobają mi się mechanizmy radzenia sobie z emocjami, o których mówisz. Sposób, w jaki rozbierasz złość na czynniki pierwsze i uczysz ją oswajać jest wg mnie fenomenalny."

Agata Turkiewicz, uczestniczka 9 Edycji


"Podczas warsztatów w przystępny, zrozumiały sposób Barbara nie tylko przekazuje wartościowe informacje, ale zmusza nas do refleksji a poprzez ciekawe ćwiczenia mamy możliwość w pełni poczuć i zrozumieć temat zajęć. Wszystkim rodzicom gorąco polecam zajęcia bo naprawdę warto. Pozdrawiam Cię Basiu."

Damian Jańczak

Wirtualna Akademia Rodzica 
to 5-cio tygodniowy kurs 
dotyczący umiejętności wychowawczych 
i komunikacji z dzieckiem. 


Wirtualna Akademia jest dla rodziców, którzy szukają konkretnej wiedzy i wsparcia w wychowaniu dzieci, ootrzebują odpowiedzi na konkretne pytania i chcą sobie poradzić z konkretnymi trudnościami.
 
Program Akademii jest oparty o fachową wiedzę i moje długoletnie doświadczenie w pracy z rodzicami. Jest szansą zdobycia najnowszej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. To również okazja poznania metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy.
 
Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania, który pozwoli ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji, oraz rozwiązywać problemy tak, abyście oboje - Ty i Twoje dziecko – byli zadowoleni!

"Jeśli chcesz nauczyć Jasia matematyki, 
musisz znać matematykę i Jasia"

WEŹ UDZIAŁ > >


Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli wiesz, że problemy z zachowaniem dziecka często są spowodowane niewłaściwą reakcją rodzica. Chcesz nauczyć się jak właściwie reagować i położyć kres wiecznym konfliktom. Chcesz bliskiej, pełnej miłości relacji z dzieckiem. Możesz to osiągnąć biorąc udział w Wirtualnej Akademii Rodzica, podczas której nauczysz się konkretnych umiejętności.

Jeżeli chcesz
:
 • Zapanować nad relacjami z dziećmi
 • Wiedzieć co dzieje się w relacji rodzic-dziecko na aktualnym etapie jego rozwoju
 • Zdobyć wiedzę i umiejętności komunikacyjne
 • Nauczyć się stawiać granice
 • Umieć rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje
 • Wiedzieć, jak radzić sobie z oporem, kłamstwem, brakiem chęci, siły...
 • Porozumiewać się bez przemocy
 • Nauczyć się jak wyrażać akceptację
 • Umieć mówić o swoich własnych emocjach
 • Poznać tajniki umiejętnego słuchania
 • Sprawić, by dzieci czuły się rozumiane
 • Nauczyć się rozwiązywać problemy
 • Uniknąć konfliktu pokoleń
 • Stworzyć wzajemne zaufanie i szacunek
 • Być dumnym z siebie i ze swoich dzieci 

Oraz:
 • Wzbogacić się wymieniając doświadczeniami
 • Poznać innych rodziców, którzy mają podobne problemy
 • Mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
 • Poznać swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
 • Stać się lepszym rodzicem
 • Mieć możliwość konsultacji z ekspertem
 • Uzyskać odpowiedzi na pytania 

to koniecznie weź udział w tym kursie. 


CO KONKRETNIE OTRZYMASZ?

Zapisując się do Akademii Rodzica dostajesz:

 • 5 tygodni wspólnej pracy 
 • Trening Umiejętności Wychowawczych w najważniejszych obszarach: przekazywanie akceptacji, uważne słuchanie, radzenie sobie z emocjami, komunikowanie się z dzieckiem, rozwiązywanie problemów.
 • Możliwość zadania wszelkich pytań, które zawsze chciałaś (chciałeś) zadać na temat wychowania w formie pisemnej i przesłania ich do mnie w mailu. Dotyczących na przykład tego jak wychowywać dziecko bez krzyku i klapsów, jak ustalać reguły, jak rozwiązywać konflikty, jak stawiać granice, jak zachęcać dziecko do współpracy, kiedy słuchać dziecka a kiedy do niego mówić, jak pomóc dziecku stać się bardziej samodzielnym i odpowiedzialnym, jak rozmawiać z dzieckiem… albo jak radzić sobie w różnych codziennych sytuacjach...
 • Nagrania w formacie mp3, które będą zawierały moje odpowiedzi na zadane przez uczestniczki i uczestników Wirtualnej Akademii pytania.
 • Ćwiczenia w PDF-ie do wydrukowania, przygotowane specjalnie dla uczestników Akademii Rodzica.
 • W każdym tygodniu motywacyjny mail, w którym znajdziesz inspiracje, wskazówki i instrukcje. Mail, który zmotywuje Cię do wprowadzania pozytywnych zmian w relacjach z dzieckiem i podpowie jak zamienić teorię na praktykę.
 • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, konsultowania się z nimi, podzielenia się tym co się udało i otrzymania wsparcia w trudnych chwilach - dla chętnych, którzy korzystają z Facebooka – aby wspierać się w procesie pozytywnych zmian. To jest zamknięta i tajna grupa, w której możesz korzystać z ze wsparcia, jakie daje grupa nieprzypadkowych osób, które mogą sobie zaufać, mają wspólny cel i są zaangażowane w wychowanie dzieci.
   „Na początku myślałam, że grupa na FB to nie jest najlepszy dla mnie pomysł i miałam opory nawet przed założeniem konta, teraz uważam, że to świetna sprawa, ponieważ tam zawsze ktoś był! I dzięki temu moje pytania czy wątpliwości nigdy nie pozostawały bez odpowiedzi. Poza tym czytanie forum okazało się kopalnią wiadomości i czasem od razu znajdowałam odpowiedź na swoje pytanie, bo już je zadała inna mama. :)”  

  Ola Helman

  „Dzięki kursowi zrozumiałam, że dzieci które potrafią wyrazić to co czują, rzadziej zachowują się źle, ponieważ wprost komunikują swoje potrzeby i emocje. Nie muszą za wszelką cenę zwracać na siebie uwagi. Basia otworzyła mi oczy na wiele spraw, które do tej pory nie miały dla mnie znaczenia w wychowaniu lub nie zdawałam sobie sprawy z ich istnienia. Najbardziej w kursie podobały mi się nagrania, do których o każdej porze dnia i nocy mogłam wrócić, żeby jeszcze raz wszystko przemyśleć.” 

   Kaśka P.Zwykle rodzice pytają:

- Co zrobić, żeby mnie dziecko słuchało?

- Jak sobie poradzić z problemami z jedzeniem, zasypianiem, pójściem do kąpieli, myciem zębów, sprzątaniem po zabawie, odrabianiem lekcji, po prostu ze zwykłymi codziennymi czynnościami? 
- Jak wytyczać granice dziecku?
- Jak pomóc dziecku by radziło sobie z uczuciami?
- Skąd mam wiedzieć o co dziecku tak naprawdę chodzi?
- Jak być dobrym słuchaczem swojego dziecka?
- Jak mam zachęcić moje dziecko do współpracy?
- Czym można zastąpić karanie?
- Jak zachęcać do samodzielności?
- Jak rozwiązywać problemy, żeby nie powtarzało się wciąż to samo?

- Czy konflikt jest dla mnie informacją, że powinnam coś robić inaczej?
- Jak chwalić, żeby nie zepsuć dziecka?

- Jak wzmocnić w dziecku poczucie własnej wartości?
- ...

A jakie Ty masz pytania? Formuła tego kursu jest tak opracowana, 

abyś otrzymała odpowiedzi na wszelkie swoje pytania.


DLA KOGO JESZCZE JEST TEN KURS?

Dla rodziców, dla których ważna jest refleksja dotycząca wychowania, chcą się doskonalić w roli rodzica lub mają konkretne problemy wychowawcze.

Jeśli mówią Ci coś tytuły książek "Porozumienie bez przemocy" M. Rosenberga, A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, J. Sakowskiej "Szkoła dla rodziców i wychowawców" oraz "Wychowanie bez porażek" T. Gordona - to bliski tej tematyce jest ten kurs!


Będziesz uczyć się praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dzieckiem. A w szczególności będę poruszała obszary:

 • Akceptacji i Empatii
 • Umiejętnego słuchania 
 • Radzenia sobie z uczuciami i mówienia o uczuciach
 • Stawiania granic
 • Mówienia w taki sposób, by być słuchanym
 • Zachęcania dziecka do współpracy i samodzielności
 • Rozwiązywania konfliktów między rodzicami i dzieckiem
 • Kary i dyscypliny czyli o tym czym można zastąpić karanie
 • Pytań uczestników

Uczestnicy otrzymają Certyfikaty ukończenia kursu

WEŹ UDZIAŁ > >

Jeśli Cię to jeszcze nie przekonało, to przejdź dalej:
Zobacz więcej szczegółów kursu 
Wirtualna Akademia Rodzica

Popularne posty z tego bloga

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy."

Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na na…

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko? Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń:
"złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze wdechy i powrót &…

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina.
Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają. 
 W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów. 
Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowiek się złości. To ć…