Przejdź do głównej zawartości

DO POBRANIA


dzięki któremu poznasz największe błędy rodziców, które podsycają zazdrość między dziećmi. Od dziś możesz ich już więcej nie popełniać! :)

To 10 lekcji zawierających najnowszą wiedzę na temat zazdrości między dziećmi. 10 lekcji, które pomogą Ci się zorientować, jakie słowa i zachowania rodziców rujnują więź między rodzeństwem i co powinieneś zrobić, aby ją odbudować.


Jeśli dopiero spodziewasz się dziecka, możesz dzięki zawartym tu radom przygotować malucha, mieszkanie i innych członków rodziny na przyjęcie drugiego dziecka. Kurs ten pomoże Ci od początku wspierać budzącą się braterską miłość między Twoimi dziećmi.


Dowiesz się, co na pewno nie działa i co jest skuteczne w radzeniu sobie z zazdrością. Znajdziesz tu praktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć spotęgowania się zazdrości i pokażą jak budować trwałą więź między rodzeństwem.


Zapisz się w okienku po prawej i wpisz w wiadomości co wybierasz:


Poradnik - bestseller z 2018 roku: "Jak zapobiec zazdrości dziecka"
czy
Raport "Zazdrość dzieci" 
czy
E-book "Jak łagodzić zazdrość dzieci" 
Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Wychować Dziecko. Zgodę będziesz możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.


Komentarze

 1. Bardzo mi się podobał kurs, można było w nim lepiej zrozumieć świat dzieci. Dziękuję bardzo i Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i dziekuję za komentarz. :) Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. A ja proszę o więcej praktycznych zachowań, jak powinien zachować się rodzic kiedy starsze dziecko jawnie okazuje swoje niezadowolenie? Lub także kiedy mimochodem robi coś przykrego młodszemu rodzeństwu, żeby mam wrażenie rozzłościć brata/siostrę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie te informacje oraz ćwiczenia na ten temat można znaleźć w kursie: Jak pomóc zazdrosnemu dziecku. Może bedzie następna edycja, to zapraszam.

   Usuń
 3. kurs jest ciekawy i zwraca uwagę na pewne kwestie o których sama nie pomyślałam ale brakuje mi w nim podania sposobów na rozwiązywanie pewnych problemów no jak postępować ze starszym dzieckiem gdy dokucza młodszemu lub robi mu krzywdę np u mnie zazdrość (a może to nie zazdrość ale jest równie kłopotliwe) manifestuje się ciągłym przytulaniem głaskaniem i całowaniem młodszej siostry widzę że syn robi to delikatnie i z czułością ale robi to bez przerwy co małą doprowadza do histerii i wrzasków a ja cóż ciągle odganiam go od niej tłumacząc że jej się to nie podoba i ciągle płacze a on mi mówi że przecież delikatnie ją ucałował.. i tak w kółko i trwa to już parę miesięcy.. a ja ciągle chodzę za nim i mówię zostaw siostrę nie przytulaj już jej a przecież on nic złego nie robi..

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspominałam o tym, warto kurs przeczytać jeszcze raz. Dzieci również w ten sposób manifestują zazdrość. Wiecej przykładów oraz dużo więcej wiedzy plus ćwiczenia można znaleźć w kursie: Jak pomóc zazdrosnemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny kurs! Dla osób, które nie czytały wielu publikacji, bądź nie czytały ich wcale jest to absolutny niezbędnik. Pigułka wiedzy podana w bardzo fajnej formie. Dla tych którzy czytają sporo kurs może okazać się świetnym kluczem do posegregowania informacji i skupieniu się na najistotniejszych faktach. Podsumowując: WARTOŚCIOWY KURS DLA KAŻDEGO!
  ps. Pani Basiu dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy kurs. Na pewno wykorzystam zawarte w nim wskazówki w życiu. Bardzo za nie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja starsza córka, niecałe dwa latka, była u mamy, jak poszłam do szpitala rodzić. Kiedy wróciłam nie chciała do mnie podejść, miałam uczucie, że ją zawiodłam, zostawiłam. Przytuliłam mocno, ale patrzyła na mnie dziwnie i widziałam, że nie rozumie dlaczego przyniosłam to drugie dziecko. Tłumaczyłam jak umiałam, ale nie wiedziałam tego wszystkiego, co jest napisane tutaj. Teraz będę miała trzecie i dziękuję za wszystkie cenne wskazówki, bo jestem teraz o wiele mądrzejszą mamą, kiedy wiem jak postępować. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie w domu walka między dziećmi straszna. Teraz widzę jakie błędy popełniałam. Dziękuje bardzo za ten kurs, wiele mi uświadomił. Człowiek z niewiedzy robi tyle rzeczy źle!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój wpis!

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw