Przejdź do głównej zawartości

SESJE 1/1


Jestem pedagogiem i rodzicem, trenerem biznesu i coachem, a także specjalistą Racjonalnej Terapii Zachowania. Praktykuję od 14 lat. Im bardziej człowiek jest elastyczny, tym więcej ma możliwości, im więcej ma możliwości, tym więcej może dokonać. Dlatego pracując z rodzicami stosuję zintegrowane podejście łącząc doświadczenie w coachingu, RTZ i konsultacjach rodzicielskich. Niżej znajdziesz opisane krótko te trzy podejścia. Zapraszam :)

Sesja ze mną, to 60 min na rozwiązanie u źródła Twojego problemu. Pracujemy na najgłębszym możliwym poziomie, na jaki w danym momencie jesteś w stanie się otworzyć.
Możesz zapisać się na sesję przez ten link: Zapisuję się

Marta Świtała, mama 6-latki: 
"Witaj Basiu, piszę zaraz po sesji z Tobą. Czuję się teraz spokojniejsza i zadowolona, czuję motywację do dalszego działania, stosowania otrzymanych od Ciebie cennych wskazówek. Sądzę, że podejdę teraz do różnych trudnych sytuacji z większą pewnością siebie a zarazem spokojem, że sobie poradzę, że jest wyjście i nie muszę uciekać się do różnych uznanych powszechnie nieskutecznych i niemiłych sposobów typu klapsy itp.  
Podoba mi się Twoje pozytywne podejście do mnie, mojej córki - zaakcentowanie naszych mocnych stron. Podoba mi się też sformułowanie, że muszę użyć jej języka, jej kodu. I że nie oznacza to rezygnowania z mojej osobowości, czy zaprzeczania swoim mocnym stronom charakteru, a ma służyć naszej lepszej komunikacji. Dziękuję Ci za te myśli, uporządkowanie ich, analizę konkretnej sytuacji. PS. Właśnie miałam przed sekundą test - córka przyszła, widzi, że piszę mejla i zasłoniła mi oczy - spojrzałam, wzięła rękę i znów zasłoniła. Zrobiłam tak, jak mi doradziłaś. Zaskoczona spojrzała i stoi obok teraz spokojna i czeka aż skończę. Tylko jedna sesja i już pierwszy sukces!" 

Kilka słów o moim podejściu do klienta:

1. Wyobraź sobie osobę, która jest całkowicie skupiona na Tobie i na tym, czego Ty pragniesz w życiu.
2. Wyobraź sobie kogoś, kto rzeczywiście Cię słucha a nie tylko słyszy. 
3. Wyobraź sobie kogoś, przed kim odpowiadasz za swoje marzenia i aspiracje.
4. Wyobraź sobie relację z kimś, kto jest szczerze ciekawy tego, kim jesteś i kim chcesz być.
5. Wyobraź sobie relację z kimś, kto często bywa bardziej zaangażowany w to, co chcesz osiągnąć, niż Ty sama (sam).
6. Wyobraź sobie relację z kimś, kto nie ma innego celu niż Twój rozwój i Twój sukces.
7. Wyobraź sobie, że masz w życiu kogoś, kto rozumie jaki ogrom ma Twoja prawdziwa istota.
8. Wyobraź sobie relację, dzięki której wreszcie możesz się uwolnić z więzów samoograniczającego dialogu wewnętrznego, który dotąd sabotował Twój rozwój i sukcesy.

"Miałem możność dwukrotnie zasięgnąć konsultacji online u Basi. To niezwykła przyjemność, gdyż Basia jest mądrą, kompetentną osobą, obdarzoną niezwykłą empatią, potrafiącą słuchać, spostrzegawczą i konkretną. I delikatną. W umiejętny sposób pozwala rozmówcy dojść do ciekawych spostrzeżeń i autorefleksji, które mogą być początkiem zmiany postępowania w takim kierunku, by życie stawało się bardziej wartościowe, a stosunki międzyludzkie - przyjazne i nietoksyczne. Poza tym Basia ma łagodny, uspokajający, przyjazny głos, co zdecydowanie sprzyja rozmowie. Dziękuję Ci, Basiu!" Łukasz Bernady, ojciec dwóch synów (lat 8 i 18), redaktor, Poznań 

"​Basiu, dziękuję Ci za indywidualne spotkania, które ze mną przeprowadziłaś online. Podczas cyklu złożonego z 10 konsultacji-​warsztatów​ ​pokazałaś mi w praktyce, że można rozwiązać każdy problem prowadząc uważną i skierowaną na drugiego człowieka rozmowę.​ Nie teoretyzuje​sz​, lecz angażuje​sz​ uczestnik​a​ do zastosowania konkretnych metod w praktyce, w rozwiązywaniu problemów pomiędzy ​rodzicem ​​a​​ ​dzieckiem. ​Twoje warsztaty w swoim zamiarze służyć mają nawiązaniu bliższego kontaktu z własnym dzieckiem, ale ich "skutkiem ubocznym" może być poprawienie relacji również z innymi ludźmi, z którymi przebywamy na co dzień, pracujemy, żyjemy, czego ​osobiście ​do​ś​wiadczyłem​. Widać, że ​posiada​sz​ bogatą i usystematyzowaną wiedzę​,​ popartą własnym doświadczeniem życiowym oraz konsultacjami udzielanymi innym rodzicom.​ ​Podczas dyskusji ​z Tobą odkrywałem​ na nowo prawdy, o których zdarza​ło mi​ się zapomnieć w codziennym życiu pełnym pośpiechu.​ ​Basiu,​ uczy​sz​ wrażliwości na małego człowieka. Dzięki rozwijaniu tej umiejętności sta​łem​ się również bardziej otwarty na osoby dorosłe, w których wnętrzu, gdzieś głęboko, ukryte jest tak naprawdę małe dziecko.​" Arkadiusz Lesk, tata 3-latka

CENA SESJI 
Sesje odbywają się przez telefon, Messenger, Zoom
1 Sesja - 60 min - 375 zł  
2 sesje - po 60 min w pakiecie - 2 x 370 zł
4 Sesje - po 60 min w pakiecie - 3 x 350 zł 

METODY PRACY Z KLIENTAMI 
Jak wspomniałam na początku, pracując z rodzicami stosuję zintegrowane podejście, w którym łączę doświadczenie w coachingu, Racjonalnej Terapii Zachowania i konsultacjach rodzicielskich. Jeśli lubisz wiedzieć więcej, przeczytaj czym charakteryzują się wszystkie trzy podejścia: 

1. RTZ - Racjonalna Terapia Zachowania jest dedykowana:
- pomocy emocjonalnej (przeżywasz obecnie lub dźwigasz od lat trudne emocje jak złość, gniew, smutek, lęk, wstyd, poczucie winy, czy przygnębienie - ich nasilenie lub wyrażanie sprawia Ci problem, powoduje stres, utrudnia codzienne funkcjonowanie);
- pracy z samoograniczającymi przekonaniami (Twój sposób myślenia nie pomaga Ci w realizacji planów i osiąganiu celów);
- zmianie niekorzystnych reakcji i zachowań;
- rozwiązywaniu problemów spowodowanych wszystkim powyżej.

2. Coaching - jest bardziej zorientowany na tworzenie nowych rozwiązań, osiąganie celów i wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu. 
Coaching rodzicielski to współpraca między rodzicem/rodzicami, a coachem, którego zadaniem jest pomóc zrealizować rodzicielskie cele oraz zadania. W pracy coachingowej to klient, w tym wypadku rodzic, jest ekspertem, ponieważ to on sam najlepiej zna swoje dziecko.

3. Konsultacje rodzicielskie - mogą dotyczyć zarówno kłopotów rodziców o podłożu wychowawczym, jak i sfery rozwoju psychomotorycznego dziecka oraz obserwowanych przez rodziców trudności i zachowań, które wywołują ich niepokój. Podczas konsultacji rodzice przedstawiają problem i zostaje udzielona porada z zaproponowaniem planu działania.


Poniżej możesz przeczytać więcej opinii moich klientów - dzięki nim dowiesz się jak jestem odbierana i jak pracuję: 

"Sesja była całkiem inna niż się spodziewałam. Obawiałam się opowiadania o problemach, tak naprawdę nie załatwiając ich, jak to było do tej pory, ale to nie było potrzebne. Mam wrażenie, że więcej dowiedziałam się o sobie w trakcie tych parudziesięciu minut, niż godzinami u psychologa. Jesteś Basiu nastawiona na działanie, a to oznacza konkretną pracę, która daje konkretne wyniki i widoczne, namacalne rezultaty. Bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę online i spokój. Myślę, że w końcu znalazłam to, czego szukałam. A co do efektów sesji dzisiejszej...  jest we mnie teraz więcej nadziei, niż czułam przez ostatni rok." 
Monika Barcik, mama dwójki dzieci (lat 5 i 2), Kraków

"Jestem wdzięczna za rozmowę z Basią Dziobek. Ta rozmowa online bardzo dużo mi dała. Spojrzałam na całość moich 3 sytuacji z wnukami  inaczej. Ciekawe, mądre pytania, uważność w słuchaniu, pozwoliły mi czuć się bardzo docenionym. To wielki dar, którym Basia dzieli się z innymi. Polecam zainteresowanym osobom skorzystać zarówno z rozmowy, jak też z warsztatu internetowego "Rozumiem Twoją Złość", w którym wzięłam udział. Basia jest niezwykłą osobą, ma duże zrozumienie tego co się dzieje, a jej głos uspakaja, tonuje. Bardzo chciałabym kiedyś z nią pracować... :)" 
Małgorzata Charaszkiewicz, babcia 7 wnucząt, Coach ICI, Familly Coach &couples, Tarnów

"Serdecznie polecam konsultacje z Basią. Profesjonalne, indywidualne podejście do osoby. Pomimo faktu, że konsultacja odbyła się online, to Basia potrafiła stworzyć atmosferę bezpieczeństwa. Basię odebrałam jako osobę ciepłą, serdeczną, potrafiącą zrozumieć i wczuć się w sytuację, emocje drugiej osoby. Podczas konsultacji skupiłyśmy się na trudności związanej z moimi dziećmi, a konkretnie jak zorganizować czas starszej córce (która wyczekuje pod drzwiami, kiedy mama usypia młodszą córeczkę). Konsultacja poprowadzona była w taki sposób, że teraz mam motywację, ale również konkretne narzędzia do zmiany. Jestem bardzo usatysfakcjonowana otrzymaną poradą." 
Joanna Kędzierska, mama Marysi 12 m-cy i trzyletniej Zosi

Komentarze