Przejdź do głównej zawartości

KONSULTACJE

Pomogę Ci bez względu na to jak daleko mieszkasz. Z moich Konsultacji korzystają polscy rodzice z kraju i bardzo wielu z zagranicy. Możesz skorzystać z mojej pomocy przez Skype lub telefon.

Im bardziej człowiek jest elastyczny, tym więcej ma możliwości, im więcej ma możliwości tym więcej może dokonać - dlatego moja metoda pracy to połączenie światowej klasy coachingu, mentoringu i Racjonalnej Terapii Zachowania oraz innych nurtów w psychologii i duchowości (chcesz dowiedzieć się więcej na temat moich kompetencji? Kliknij Tutaj

Marta Świtała, mama 6-latki: "Witaj Basiu, piszę zaraz po konsultacji z Tobą. Czuję się teraz spokojniejsza i zadowolona, czuję motywację do dalszego działania, stosowania otrzymanych od Ciebie cennych wskazówek. Sądzę, że podejdę teraz do różnych trudnych sytuacji z większą pewnością siebie a zarazem spokojem, że sobie poradzę, że jest wyjście i nie muszę uciekać się do różnych uznanych powszechnie nieskutecznych i niemiłych sposobów typu klapsy itp.  Podoba mi się Twoje pozytywne podejście do mnie, mojej córki - zaakcentowanie naszych mocnych stron. Podoba mi się też sformułowanie, że muszę użyć jej języka, jej kodu. I że nie oznacza to rezygnowania z mojej osobowości, czy zaprzeczania swoim mocnym stronom charakteru, a ma służyć naszej lepszej komunikacji. Dziękuję Ci za te myśli, uporządkowanie ich, analizę konkretnej sytuacji. PS. Właśnie miałam przed sekundą test - córka przyszła, widzi, że piszę mejla i zasłoniła mi oczy - spojrzałam, wzięła rękę i znów zasłoniła. Zrobiłam tak, jak mi doradziłaś. Zaskoczona spojrzała i stoi obok teraz spokojna i czeka aż skończę. Tylko jedna sesja i już pierwszy sukces!" 

A teraz:

1. Wyobraź sobie osobę, która jest całkowicie skupiona na Tobie: 
na tym, czego Ty pragniesz w życiu.
2. Wyobraź sobie kogoś, kto rzeczywiście Cię słucha a nie tylko słyszy. 
3. Wyobraź sobie kogoś, przed kim odpowiadasz za swoje marzenia i aspiracje.
4. Wyobraź sobie relację z kimś, kto jest szczerze ciekawy tego, kim jesteś i kim chcesz być.
5. Wyobraź sobie relację z kimś, kto często bywa bardziej zaangażowany w to, co chcesz osiągnąć, niż Ty sama.
6. Wyobraź sobie relację z kimś, kto nie ma innego celu niż Twój rozwój i Twój sukces.
7. Wyobraź sobie, że masz w życiu kogoś, kto rozumie jaki ogrom ma Twoja prawdziwa istota.
8. Wyobraź sobie relację, dzięki której wreszcie możesz się uwolnić z więzów samoograniczającego dialogu wewnętrznego, który dotąd sabotował Twój rozwój i sukcesy.

"Miałem możność dwukrotnie zasięgnąć konsultacji online u Basi. To niezwykła przyjemność, gdyż Basia jest mądrą, kompetentną osobą, obdarzoną niezwykłą empatią, potrafiącą słuchać, spostrzegawczą i konkretną. I delikatną. W umiejętny sposób pozwala rozmówcy dojść do ciekawych spostrzeżeń i autorefleksji, które mogą być początkiem zmiany postępowania w takim kierunku, by życie stawało się bardziej wartościowe, a stosunki międzyludzkie - przyjazne i nietoksyczne. Poza tym Basia ma łagodny, uspokajający, przyjazny głos, co zdecydowanie sprzyja rozmowie. Dziękuję Ci, Basiu!" Łukasz Bernady, ojciec dwóch synów (lat 8 i 18), redaktor, Poznań 

"​Basiu, dziękuję Ci za indywidualne spotkania, które ze mną przeprowadziłaś online. Podczas cyklu złożonego z 10 konsultacji-​warsztatów​ ​pokazałaś mi w praktyce, że można rozwiązać każdy problem prowadząc uważną i skierowaną na drugiego człowieka rozmowę.​ Nie teoretyzuje​sz​, lecz angażuje​sz​ uczestnik​a​ do zastosowania konkretnych metod w praktyce, w rozwiązywaniu problemów pomiędzy ​rodzicem ​​a​​ ​dzieckiem. ​Twoje warsztaty w swoim zamiarze służyć mają nawiązaniu bliższego kontaktu z własnym dzieckiem, ale ich "skutkiem ubocznym" może być poprawienie relacji również z innymi ludźmi, z którymi przebywamy na co dzień, pracujemy, żyjemy, czego ​osobiście ​do​ś​wiadczyłem​. Widać, że ​posiada​sz​ bogatą i usystematyzowaną wiedzę​,​ popartą własnym doświadczeniem życiowym oraz konsultacjami udzielanymi innym rodzicom.​ ​Podczas dyskusji ​z Tobą odkrywałem​ na nowo prawdy, o których zdarza​ło mi​ się zapomnieć w codziennym życiu pełnym pośpiechu.​ ​Basiu,​ uczy​sz​ wrażliwości na małego człowieka. Dzięki rozwijaniu tej umiejętności sta​łem​ się również bardziej otwarty na osoby dorosłe, w których wnętrzu, gdzieś głęboko, ukryte jest tak naprawdę małe dziecko.​" Arkadiusz Lesk, tata 3-latka

1 Sesja - online Skype/telefon: 90 min - 250 złotych

PAKIETY

Jeśli cenisz stopniową, kompleksową i trwałą zmianę, która zwykle wymaga większej ilości przepracowanych godzin, wybierz Pakiet Konsultacji, dzięki któremu zmiana będzie także bardziej korzystna finansowo:

Standard - 4 sesje: zniżka 50,00 zł. 1000 zł - 50,00 zł = 950 zł

Premium - 6 sesji: zniżka 100,00 zł. 1500 zł - 100,00 zł = 1400 zł

VIP - 9 sesji: zniżka 150,00 zł. 2250 zł - 150,00 zł = 2100 zł


Jeśli chcesz sprawdzić czy współpraca ze mną Ci odpowiada, możesz skorzystać najpierw z pojedynczej sesji. 

Poniżej możesz przeczytać więcej opinii moich klientów - dzięki nim dowiesz się jak jestem odbierana i jak pracuję: 

"Sesja była całkiem inna niż się spodziewałam. Obawiałam się opowiadania o problemach, tak naprawdę nie załatwiając ich, jak to było do tej pory, ale to nie było potrzebne. Mam wrażenie, że więcej dowiedziałam się o sobie w trakcie tych parudziesięciu minut, niż godzinami u psychologa. Jesteś Basiu nastawiona na działanie, a to oznacza konkretną pracę, która daje konkretne wyniki i widoczne, namacalne rezultaty. Bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę online i spokój. Myślę, że w końcu znalazłam to, czego szukałam. A co do efektów sesji dzisiejszej...  jest we mnie teraz więcej nadziei, niż czułam przez ostatni rok." 
Monika Barcik, mama dwójki dzieci (lat 5 i 2), Kraków

"Jestem wdzięczna za rozmowę z Basią Dziobek. Ta rozmowa online bardzo dużo mi dała. Spojrzałam na całość moich 3 sytuacji z wnukami  inaczej. Ciekawe, mądre pytania, uważność w słuchaniu, pozwoliły mi czuć się bardzo docenionym. To wielki dar, którym Basia dzieli się z innymi. Polecam zainteresowanym osobom skorzystać zarówno z rozmowy, jak też z warsztatu internetowego "Rozumiem Twoją Złość", w którym wzięłam udział. Basia jest niezwykłą osobą, ma duże zrozumienie tego co się dzieje, a jej głos uspakaja, tonuje. Bardzo chciałabym kiedyś z nią pracować, a jak czegoś się bardzo pragnie, to się to spełni. :)" 
Małgorzata Charaszkiewicz, babcia 7 wnucząt, Coach ICI, Familly Coach &couples, Tarnów

"Serdecznie polecam konsultacje z Basią. Profesjonalne, indywidualne podejście do osoby. Pomimo faktu, że konsultacja odbyła się online, to Basia potrafiła stworzyć atmosferę bezpieczeństwa. Basię odebrałam jako osobę ciepłą, serdeczną, potrafiącą zrozumieć i wczuć się w sytuację, emocje drugiej osoby. Podczas konsultacji skupiłyśmy się na trudności związanej z moimi dziećmi, a konkretnie jak zorganizować czas starszej córce (która wyczekuje pod drzwiami, kiedy mama usypia młodszą córeczkę). Konsultacja poprowadzona była w taki sposób, że teraz mam motywację, ale również konkretne narzędzia do zmiany. Jestem bardzo usatysfakcjonowana otrzymaną poradą." 
Joanna Kędzierska, mama Marysi 12 m-cy i trzyletniej Zosi


Serdecznie zapraszam, Barbara Dziobek 
Małopolski Instytut Rozwoju Rodziców


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy."

Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na na…

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko? Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń:
"złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze wdechy i powrót &…

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina.
Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają. 
 W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów. 
Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowiek się złości. To ć…