Przejdź do głównej zawartości

Małe dzieci a nastolatki

Rodzice nastolatków mają inne problemy, niż rodzice małych dzieci. Wychowanie nastolatków wymaga innych umiejętności niż wychowywanie małych dzieci. Rodzice nastolatków to często inna grupa wiekowa i mają zupełnie inne potrzeby niż rodzice dwulatków czy czterolatków. Dlatego postanowiłam, utworzyć osobną, całkiem nową stronę - specjalnie dla rodziców nastolatków.


A może nawet stronę dla rodziców i nastolatków? :) Stronę, na której - oprócz praktycznych i sprawdzonych informacji na temat radzenia sobie z nastolatkami - będziecie mogli znaleźć wypowiedzi nastolatków na temat zachowań rodziców, nauczycieli, ludzi dorosłych. Stronę, która pozwoli Wam dowiedzieć się, co jest według nich nie do przyjęcia, a co jest cenione. Stronę, gdzie będziecie mogli bliżej poznać spojrzenie na świat dorastających dzieci, podyskutować i czasem sobie przypomnieć, co Wy myśleliście w ich wieku.

Nastolatki - być może Wasze własne dzieci - będą mogły wreszcie szczerze wyrazić swoje zdanie na różne tematy. Będziecie mieli szansę zawrócić ze źle obranej ścieżki, lub zmienić decyzję dla dobra Waszej relacji. Pod moim czułym okiem, będziecie może niejednokrotnie mieli szansę znaleźć porozumienie. Myślę, że taka okazja może być cenna zwłaszcza dla tych z Was, którzy na razie z różnych względów nie mają możliwości wziąć udziału w warsztatach.

Zapraszam Was, rodziców i Wasze nastoletnie dziecko - pamiętajcie, aby mu wspomnieć o nowej stronie! - do zabrania głosu na www.WychowanieNastolatka.pl. Jak Wam się podoba ten pomysł? Jak zwykle komentarze i pytania są mile widziane.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój wpis!