Przejdź do głównej zawartości

Ścieżki Przebudzenia - spotkania online (webinary i warsztaty) oraz na żywo w Krakowie

Chcę Wam opowiedzieć o projekcie ŚCIEŻKI PRZEBUDZENIA, który powstał z pragnienia serca, aby spotykać się ponad podziałami. Podążając drogą rozwoju świadomości spotykałam się czasem z pewnego rodzaju dyskryminacją, która dzieliła nauczanie na właściwe i niewłaściwe, wielokrotnie uniemożliwiając porozumienie i odnalezienie wspólnej płaszczyzny. Dlatego zapragnęłam, aby spotykać się ponad podziałami, w Jedności, bez względu na nauczanie za jakim poszukiwacze duchowi i nauczyciele duchowości podążają. 

MANIFEST (deklaracja intencji) projektu Ścieżki Przebudzenia

Chcemy by świat, który przedtem służył oddzieleniu, teraz służył Jedności. „Tam, gdzie się przedtem zagubiliście, teraz się odnajdziecie” (1). Chcemy, by relacje, w których był konflikt, teraz służyły pojednaniu i prowadziły do przebudzenia.

Zapraszamy Przyjaciół na różnych ścieżkach do oświecenia, którzy potrafią spotkać się ponad podziałami, porzucić myśli o jedynej słusznej drodze i zbliżyć się do idei, że wszystkie drogi prowadzą do Domu.

Gdy podążacie ścieżką przebudzenia, nie ma znaczenia czy studiujecie Kurs Cudów, Drogę Mistrzostwa, czy inne dowolne niedualne bądź tantryczne nauczanie - Duch was prowadzi. Wszyscy jesteście mile widziani.

Zaczynamy się spotykać w tej konwencji i zapraszamy wszystkich, którzy pragną dołączyć. Spotkania są na razie w dwóch formatach: na żywo w Krakowie oraz online - z myślą również o tych z Was, którzy są daleko, a chcieliby się z nami spotkać. Planujemy też wspólne wypady na łono natury w soboty lub całe weekendy i kilkudniowe wyjazdy.

CEL SPOTKAŃ

Świat wydaje się dzielić na dobro i zło, czarne i białe, jasne i ciemne, a przede wszystkim na to co męskie i żeńskie, na kobiety i mężczyzn. Chcemy podczas naszych spotkań, webinarów, warsztatów przekraczać biegunowość przeciwieństw, która wydaje się być najtrudniejszą z przeszkód na drodze do oświecenia. Będziemy chcieli dostrzegać w każdym z nas obie jakości i sprawdzać, w jaki sposób można ich używać jako narzędzi do przebudzenia.

Celem spotkań jest wzmacnianie: 
a) uważności i umiejętności bezstronnej obserwacji, zanurzania się w świadomości bez atrybutów, w obecności świadka: awareness - męskim aspekcie Wszystkiego Co Jest;
b) przytomnej obecności i umiejętności uczestniczenia i obejmowania wszystkiego w pełni, zanurzania się w świadomej obecności. Conscious presence - żeński aspekt Wszystkiego Co Jest.

FORMATY SPOTKAŃ

1. Spotkania na żywo dedykowane są praktyce conscious presence. 

Podczas tych spotkań celebrujemy Życie, Radość, Jedność w Wielości i staramy się okazywać sobie na wzajem miłość, akceptację i przebaczenie. Zanurzamy się w żeńskim aspekcie Wszystkiego Co Jest i obejmujemy sercem cały świat, ludzi i wszystko co się w nas i wokół nas pojawia. Współuczestniczymy, włączamy, tworzymy, komunikujemy się.

To czas świętowania - czas dawania sobie i innym bezwarunkowej Miłości. W ten sposób dawanie staje się otrzymywaniem. Rozmawiamy ze sobą, jemy, bawimy się, gramy, tańczymy, spacerujemy, podróżujemy i cieszymy się okolicznościami przyrody. Pozwalamy, aby wydarzało się to, co ma się wydarzyć. Z lekkością i wdziękiem poddajemy się procesowi, który sam wie dokąd nas zaprowadzić. Ufamy, oddychamy, łączymy się w radości istnienia.

2. Spotkania online dedykowane są praktyce awareness.

Podczas tych spotkań zanurzamy się w wewnętrznej ciszy, medytacji, obserwacji, obecności świadka. Badamy osądzające myśli, przekonania, schematy i wzorce. Przyglądamy się bez oceniania odczuciom w ciele, emocjom, uczuciom, impulsom, pragnieniom. Zanurzamy się w męskim aspekcie Wszystkiego Co Jest, w ciszy i pokoju, uczymy się patrzeć umysłem bez osądzania, komentowania, analizowania.

To czas skupienia - czas wglądów i pogłębionej refleksji. Czas kontemplacji i świadomego inicjowania kolejnych etapów przebudzenia. Łączymy się w milczeniu, ale w razie potrzeby otwieramy się i zadajemy ważne prawdziwe pytania, szukamy odpowiedzi na osobiste palące nas problemy, wspieramy się i cieszymy prostą obecnością.

3. Wycieczki i warsztaty weekendowe poświęcone będą integracji obu wspomnianych aspektów.
Podczas spotkań weekendowych lub kilkudniowych przenikamy swoim zrozumieniem to, co męskie i żeńskie oraz przebudzamy i równoważymy w sobie obie energie. Łączymy te dwa aspekty boskości, aby na powrót doświadczać swojej Pełni, Całkowitości i Kompletności.

Chcemy odnaleźć Jedność w sobie i spotykać się razem w Jedności.
„Przyjdźcie wszyscy utrudzeni, a ja was pocieszę”(2) - to obietnica Pokoju ponad zrozumienie. Będziemy otwierać się na ten Pokój, odkrywać go w sobie i go doświadczać. 

Zapraszamy serdecznie,
Basia i Leszek 

Kim jesteśmy?

Basia - Przebudzona Obecność Miłości, a także pedagog, terapeuta RTZ, coach i trener. Pomagam zobaczyć i zmienić przekonania, które już nie służą, poradzić sobie z trudnymi emocjami, uzdrowić relacje. Od 2006 roku prowadzę ludzi do ich własnego rozwoju poprzez wgląd i lepsze poznanie samego siebie, organizuję warsztaty i kursy w obszarach związanych z wychowaniem dzieci, rozwojem osobistym, duchowością i rozwojem świadomości. Pomagam wypracować równowagę pomiędzy podróżą w głąb siebie, a rozwojem umiejętności lepszego radzenia sobie w życiu. 

Teraz, kiedy przebudziła się we mnie Obecność Miłości - Chrystusowa Świadomość, która pragnie przyspieszyć również Wasze przebudzenie, zapraszam Was poprzez różne wydarzenia do Przestrzeni Łaski - Pola Jedności, które przebudza. 

Jestem wdzięczna moim Nauczycielom i Przewodnikom za prowadzenie, miłość i czułą opiekę, którą roztaczali nade mną przez całe moje życie, prowadząc mnie do Przebudzenia do Rzeczywistości Miłości. W sposób szczególny czułam się zaopiekowana na różnych etapach drogi przez: Thich Nhat Hanh, Eckhart Tolle, Mooji, David Hawkins, Ramana Maharishi, Jezus (Jeshua).

W organizowaniu spotkań pomagają mi Przyjaciele

Leszku - bez Twojej obecności, wsparcia i otwartości żadna z tych rzeczy tak szybko by się nie wydarzyła. Twoje doświadczenie, wiedza, organizatorskie zdolności oraz przyjaźń i spokój są dla mnie opoką.

Leszek – na Ścieżce Przebudzenia jestem ponad 10 lat. W tym czasie uczestniczyłem  w wielu warsztatach, między innymi z zakresu Kursu Cudów, Drogi Mistrzostwa, Tantry i Metody Jose Silvy. W drodze opieram się także na prowadzeniu wielu nauczycieli różnych tradycji: Eckharta Tolle, Thicha Nhat Hanha, Sue Morter, Ruperta Spiry a przede wszystkim mówiącego poprzez wielu - Jeszuy/Jezusa. Zawodowo pracuję w marketingu i sprzedaży w dużej firmie informatycznej. Po mojej stronie jest organizacja spotkań i to ja będę zazwyczaj do Was dzwonił i pisał. Do zobaczenia! :)

Zapraszamy serdecznie w ramach Ścieżek Przebudzenia na cykl spotkań online: Przeszkody na Drodze do Przebudzenia.
Obecnie co drugi czwartek bezpłatne webinary na zoom.
Zapisy i informacje na ten temat znajdziesz na blogu. 

Do zobaczenia! :)(1) Blaksley Sebastian "Choose only Love" (Wybierz Tylko Miłość)
(2) Dosłownie «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» słowa Jezusa, które wskazują na "tajemniczą" drogę łaski, drogę do przebudzenia, drogę do oświecenia.

Komentarze