Przejdź do głównej zawartości

Każdy rodzic może uzdrowić swoje dziecko

Chcę Wam dziś opowiedzieć o jednym ze sposobów uzdrawiania, jakim jest "reiki". Warto o nim wiedzieć, bo po pierwsze zabiegi Reiki są dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj dolegliwości, więc można w tym objąć całą rodzinę. Po drugie, pomaga we wszelkiego rodzaju stanach zapalnych u dzieci oraz łagodzi i harmonizuje emocje u nastolatków.

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że jest to sposób uzdrawiania, który posługuje się energią życiową "qui" - "czi", którą każdy z nas posiada. Polega na tym, że dłonie są przykładane w różnych częściach ciała i w ten sposób przekazuje się energię. Zabiegowi jesteśmy poddawani w ubraniu, a w tle może lecieć relaksująca muzyka. Zabiegi Reiki są przeznaczone praktycznie dla każdego, nawet dla kobiet w ciąży. 

Skąd się wzięło Reiki, jakie jest jego pochodzenie oraz pierwotne przeznaczenie, opowie Wam mój przyjaciel Sławomir Sławiński, który zajmuje się tym od 20 lat:

Sławek: ReiKi jest ponownie odkrytym, w dziewiętnastym wieku przez japończyka Mikao Usui, starożytnym systemem rozwoju duchowego i uzdrawiania dłońmi, który sięga swoimi korzeniami do Przebudzonych Mistrzów wszystkich kultur i tradycji duchowych jakie w różnych czasach powstawały na Ziemi. 

Uzdrawianie to polega na praktykach medytacyjnych i oddechowych oraz na przekazywaniu sobie, lub osobie potrzebującej - Życiodajnej Energii - ReiKi. 

Czym dokładnie jest ReiKi

Energia ReiKi to Uniwersalna Energia Życia, która występuje w całym Wszechświecie i znana jest we wszystkich kulturach pod takimi nazwami jak: Prana, Mana, Ka, Duch Święty itp. Ja odczuwam tę energie jako Niebiańską Energię Miłości i Harmonii  i postrzegam ją jako Biało - Złote Światło. 

Zabiegi ReiKi są bardzo przyjemne w odbiorze, a poprzez działanie oczyszczające i harmonizujące, mogą prowadzić do pełnego uzdrowienia. Działanie tej energii jest kompleksowe i może obejmować wszelkie sfery życia. Często obserwowane korzyści z zabiegów ReiKi to: głębokie odprężenie, uwolnienie się od stresu i napięć mięśniowych, poprawa pracy serca i ciśnienia krwi, wzmocnienie systemu odpornościowego, wzrost witalności, kreatywności, wzrost poczucia harmonii i radości w życiu, podnoszenie się świadomości osobistej i wiele innych. Wszystkie te czynniki razem wzięte, często niosą skuteczną pomoc, nawet w przypadkach, w których medycyna akademicka pozostaje bezradna. Jednocześnie zabiegi energią ReiKi doskonale uzupełniają i wspierają każdy inny rodzaj terapii, z medycyną akademicką włącznie. 

ReiKi nie jest religią i nie podlega żadnemu systemowi wierzeń, a jako że uzdrawianie jest czymś wspólnym dla wszystkich tradycji, pozostaje z nimi wszystkimi w zgodzie. 

Każdy może nauczyć się uzdrawiać 

Ponieważ wszyscy rodzimy się ze zdolnością przewodzenia Energii Życia, Każdy może "nauczyć" się korzystania z energii ReiKi dzięki inicjacji, czyli procesowi dostrojenia energetycznego, które przeprowadza osoba upoważniona do tego, nazywana tradycyjnie w tym systemie Mistrzem- Nauczycielem ReiKi. 

Ja jednak przede wszystkim postrzegam ReiKi jako Drogę Osobistego/ Duchowego Rozwoju. Dzięki praktykom medytacyjnym, oddechowym i pięciu Ideom ReiKi jakie pozostawił swoim uczniom Usui Sensei, oczyszczamy nasz układ energetyczny, czakrę serca, podnosimy poziom naszych wibracji. Nasze nastawienie do świata zmienia się na bardziej pozytywne, a życie zaczyna nabierać coraz więcej harmonii. 

Medytacja Gassho wraz z kontenplacją Gainen- (pięciu Idei ReiKi) jest praktyką do której Mistrz Mikao Usui przywiązywał szczególną wagę nazywając ją Pierwszym Filarem ReiKi, a informacje o tym zawarte są na tablicy pamiątkowej poświęconej Usui Sensei, która znajduje się w świątyni Saihoji w Tokio. 

W Japonii praktykowanie wyżej opisanych technik ReiKi nazywane jest: "Ukrytą Metodą Przywoływania Szczęścia" - do czego i ja zachęcam. 

"Poznaj swe przeznaczenie, zaakceptuj je i nie martw się. Choć konieczne jest podejmowanie wysiłku, resztę pozostaw w rękach opatrzności i utrzymuj spokój umysłu"- Mikao Usui 

I Ty możesz przykładać dłonie i uzdrawiać

Jeżeli poczułaś/ poczułeś, że to co napisałem powyżej, jest Tobie bliskie, chcesz poznać tę drogę rozwoju osobistego, lub chcesz doświadczyć takiej energoterapii, bądź też, sam/sama chcesz tą energią móc wspierać siebie i innych, to proszę o kontakt: slawek.s.reiki22@wp.pl 

Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego co Najlepsze :) 
Sławomir Sławiński

Kilka słów o sobie

Po głęboko mistycznych doświadczeniach, od ponad 20 lat jestem na świadomej drodze rozwoju duchowego. Uczestniczyłem w wielu kursach i warsztatach o tej tematyce. Od dwudziestu lat jako praktyk i mistrz nauczyciel ReiKi Tradycyjnego prowadzę kursy, wraz z inicjacjanmi wszystkich stopni w tym systemie, a także luźne spotkania tematyczne i medytacyjne, na których dzielimy się nawzajem swoją obecnością. 

W roku 2010 zostałem inicjowany przez nauczycieli Uniwersytetu Jedności znajdującego się Indiach "ONENESS AWAKENING" jako Deeksha Givers - Udzielający Błogosławieństwa Jedności.
Od tego też czasu dzieląc się tym Błogosławieństwem prowadzę także spotkania z głęboką praktyką oddechową, która wywodzi się z tegoż Uniwersytetu, a nazywa się Ananda Mandala.
Ananda - Błogosławieństwo
Mandala - Krąg 

Od 2014 roku jako Praktyk i Przyjaciel Serca, kroczę Drogą Przebudzenia Duchowego Mesjańskiej Lini Światła Rodu Chrystusowego - Shanti Christo zawartej w Nondualistycznym Przekazie Kursu Cudów i Drogi Mistrzostwa.

Obecnie, chociaż nadal komunikuję się ze światem używając takich narzędzi jak ReiKi, Błogosławieństwo Jedności, Kurs Cudów czy Droga Mistrzostwa, to integruje w sobie te systemy, stając się uniwersalnym kanałem Światła, a inicjacje jakich obecnie udzielam,  postrzegam jako Uniwersalne Błogosławieństwo Otwarcia w Duchu Świętym, które inspirowane z tegoż Ducha wspiera i pogłębia procesy wewnętrznej przemiany budzenia się do swojej Boskiej Rzeczywistości każdego z Nas.

Z Miłością i Wdzięcznością

Przyjaciel Serca 
Sławomir Sławiński

Komentarze