Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dla rodziców - Bliżej Siebie i Swojego Dziecka

Kiedy rodzice idą na warsztaty umiejętności wychowawczych, mówią, że największym problemem zawsze jest dla nich wprowadzenie tych umiejętności w życie. Chcę pomóc Ci w rozwiązaniu tego problemu i dlatego stworzyłam program, który kładzie nacisk na zrozumienie na czym polega trudność i pokonanie jej.  

Krok po kroku poprowadzę Cię przez dogłębne zrozumienie i wdrożenie w życie kluczowych umiejętności wychowawczych, które są decydujące dla dobrej relacji rodzic - dziecko. Przyjrzysz się swoim przekonaniom na temat wychowania i roli rodzica, które przeszkadzają Ci w zbliżeniu się do dziecka.

Przygotowany Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, będziemy pracować z przekonaniami, uczyć się świadomej uwagi (uważności), wyciszenia nadmiernych emocji...


TEMATY:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Masz już dość bezradności? Chcesz zapanować nad relacją z dzieckiem? Wiedzieć jak rozmawiać z nim i jak go słuchać? Nauczyć się porozumiewać bez przemocy i rozwiązywać problemy tak, aby obie strony były zadowolone? 

Czy wiesz, że problemy z zachowaniem dziecka często są spowodowane niewłaściwą reakcją rodzica? Czy wiesz, że możesz to zmienić i położyć kres problemom? Chcesz bliskiej, pełnej miłości relacji z dzieckiem? Możesz to osiągnąć biorąc udział w warsztatach, na których nauczysz się konkretnych umiejętności.

Jeżeli chcesz:

 •  Zapanować nad relacjami z dziećmi
 •  Wiedzieć co dzieje się w relacji rodzic-dziecko na aktualnym etapie jego rozwoju
 •  Zdobyć wiedzę i umiejętności komunikacyjne 
 •  Nauczyć się stawiać granice
 •  Umieć rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje
 •  Wiedzieć, jak radzić sobie ze złością u dziecka, buntem, agresją, oporem, kłamstwem, brakiem twórczej siły, etc.  
 •  Porozumiewać się bez przemocy
 •  Nauczyć się wyrażać akceptację
 •  Umieć mówić o swoich własnych emocjach
 •  Poznać tajniki umiejętnego słuchania
 •  Sprawić, by dzieci czuły się rozumiane
 •  Nauczyć się rozwiązywać problemy
 •  Uniknąć konfliktu pokoleń 
 •  Stworzyć wzajemne zaufanie i szacunek 
 •  Być dumnym z siebie i ze swoich dzieci

MENTORING PROGRAM w oparciu o Warsztaty Umiejętności Wychowawczych Bliżej Siebie i Swojego Dziecka® jest szansą zdobycia takiej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. 

To niepowtarzalna okazja poznania fachowej wiedzy i metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy.

Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania, który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji, rozwiązywać problemy.

Co jeszcze?

- Wzbogacisz się wymieniając doświadczeniami
- Poznasz innych rodziców, którzy mają podobne problemy
- Będziesz mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
- Poznasz swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
- Staniesz się lepszym rodzicem
- Będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem

PODSUMUJMY:


MENTORING PROGRAM 

w oparciu o Praktyczne 
Warsztaty Umiejętności Wychowawczych
"Bliżej siebie i swojego dziecka"  

Grupa Comfort 4-6 osób
10 spotkań - 10 najważniejszych tematów:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy:
- tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, 
- pracować z przekonaniami, 
- uczyć się świadomej uwagi (uważności), 
- wyciszenia nadmiernych emocji.

Indywidualne podejście, mała grupa, kameralna atmosfera domowego ogniska. Na miejscu zawsze będzie kawa i herbata. 

Warsztaty prowadzi: Barbara Dziobek - pedagog, rodzic, mentor&coach, autorka wielu artykułów i warsztatów na temat: wychowania, rozwijania inteligencji emocjonalnej u dorosłych i dzieci, radzenia sobie z emocjami, budowania porozumienia między rodzicami a dziećmi. Realizuje treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów, specjalista w radzeniu sobie ze złością i uzdrawianiu relacji rodzice-dzieci. Jest autorką pierwszego internetowego kursu o złości dla rodziców "Rozumiem Twoją Złość" oraz Wirtualnej Akademii Rodzica. Założycielka Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców, twórca portalu www.WychowacDziecko.pl. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj.
  
Termin: zaczynamy 9.12.2014, spotykamy się we wtorek, dwa razy w miesiącu, godz. 10:00-13:00
Miejsce: DUMBADI - Centrum Inicjatyw Twórczych 
Adres: Kraków, Wola Justowska, ul. Morelowa 32 
Grupa Comfort: 4-6 osób
Cena: 150 złotych od osoby za warsztat

Przy jednorazowej wpłacie za cały cykl pierwszy warsztat -50% 
Dla wszystkich uczestników zniżka na Konsultację Indywidualną - 50%
Prześlij zgłoszenie na adres: kontakt@wychowacdziecko.pl
lub zadzwoń 504 094 711
Opinie na temat mojej pracy:  opinie o warsztatach ; o pracy indywidualnej

Masz pytanie? Napisz: rozwojrodzicow@gmail.com
Zapraszam serdecznie,
Barbara Dziobek

Komentarze

 1. Edukacji na temat wychowania naszych dzieci nigdy nie za wiele. Profesjonalnie przygotowany program.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój wpis!

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na