Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dla rodziców - Bliżej Siebie i Swojego Dziecka

Kiedy rodzice idą na warsztaty umiejętności wychowawczych, mówią, że największym problemem zawsze jest dla nich wprowadzenie tych umiejętności w życie. Chcę pomóc Ci w rozwiązaniu tego problemu i dlatego stworzyłam program, który kładzie nacisk na zrozumienie na czym polega trudność i pokonanie jej.  

Krok po kroku poprowadzę Cię przez dogłębne zrozumienie i wdrożenie w życie kluczowych umiejętności wychowawczych, które są decydujące dla dobrej relacji rodzic - dziecko. Przyjrzysz się swoim przekonaniom na temat wychowania i roli rodzica, które przeszkadzają Ci w zbliżeniu się do dziecka.

Przygotowany Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, będziemy pracować z przekonaniami, uczyć się świadomej uwagi (uważności), wyciszenia nadmiernych emocji...


TEMATY:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Masz już dość bezradności? Chcesz zapanować nad relacją z dzieckiem? Wiedzieć jak rozmawiać z nim i jak go słuchać? Nauczyć się porozumiewać bez przemocy i rozwiązywać problemy tak, aby obie strony były zadowolone? 

Czy wiesz, że problemy z zachowaniem dziecka często są spowodowane niewłaściwą reakcją rodzica? Czy wiesz, że możesz to zmienić i położyć kres problemom? Chcesz bliskiej, pełnej miłości relacji z dzieckiem? Możesz to osiągnąć biorąc udział w warsztatach, na których nauczysz się konkretnych umiejętności.

Jeżeli chcesz:

 •  Zapanować nad relacjami z dziećmi
 •  Wiedzieć co dzieje się w relacji rodzic-dziecko na aktualnym etapie jego rozwoju
 •  Zdobyć wiedzę i umiejętności komunikacyjne 
 •  Nauczyć się stawiać granice
 •  Umieć rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje
 •  Wiedzieć, jak radzić sobie ze złością u dziecka, buntem, agresją, oporem, kłamstwem, brakiem twórczej siły, etc.  
 •  Porozumiewać się bez przemocy
 •  Nauczyć się wyrażać akceptację
 •  Umieć mówić o swoich własnych emocjach
 •  Poznać tajniki umiejętnego słuchania
 •  Sprawić, by dzieci czuły się rozumiane
 •  Nauczyć się rozwiązywać problemy
 •  Uniknąć konfliktu pokoleń 
 •  Stworzyć wzajemne zaufanie i szacunek 
 •  Być dumnym z siebie i ze swoich dzieci

MENTORING PROGRAM w oparciu o Warsztaty Umiejętności Wychowawczych Bliżej Siebie i Swojego Dziecka® jest szansą zdobycia takiej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. 

To niepowtarzalna okazja poznania fachowej wiedzy i metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy.

Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania, który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji, rozwiązywać problemy.

Co jeszcze?

- Wzbogacisz się wymieniając doświadczeniami
- Poznasz innych rodziców, którzy mają podobne problemy
- Będziesz mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
- Poznasz swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
- Staniesz się lepszym rodzicem
- Będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem

PODSUMUJMY:


MENTORING PROGRAM 

w oparciu o Praktyczne 
Warsztaty Umiejętności Wychowawczych
"Bliżej siebie i swojego dziecka"  

Grupa Comfort 4-6 osób
10 spotkań - 10 najważniejszych tematów:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy:
- tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, 
- pracować z przekonaniami, 
- uczyć się świadomej uwagi (uważności), 
- wyciszenia nadmiernych emocji.

Indywidualne podejście, mała grupa, kameralna atmosfera domowego ogniska. Na miejscu zawsze będzie kawa i herbata. 

Warsztaty prowadzi: Barbara Dziobek - pedagog, rodzic, mentor&coach, autorka wielu artykułów i warsztatów na temat: wychowania, rozwijania inteligencji emocjonalnej u dorosłych i dzieci, radzenia sobie z emocjami, budowania porozumienia między rodzicami a dziećmi. Realizuje treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów, specjalista w radzeniu sobie ze złością i uzdrawianiu relacji rodzice-dzieci. Jest autorką pierwszego internetowego kursu o złości dla rodziców "Rozumiem Twoją Złość" oraz Wirtualnej Akademii Rodzica. Założycielka Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców, twórca portalu www.WychowacDziecko.pl. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj.
  
Termin: zaczynamy 9.12.2014, spotykamy się we wtorek, dwa razy w miesiącu, godz. 10:00-13:00
Miejsce: DUMBADI - Centrum Inicjatyw Twórczych 
Adres: Kraków, Wola Justowska, ul. Morelowa 32 
Grupa Comfort: 4-6 osób
Cena: 150 złotych od osoby za warsztat

Przy jednorazowej wpłacie za cały cykl pierwszy warsztat -50% 
Dla wszystkich uczestników zniżka na Konsultację Indywidualną - 50%
Prześlij zgłoszenie na adres: kontakt@wychowacdziecko.pl
lub zadzwoń 504 094 711
Opinie na temat mojej pracy:  opinie o warsztatach ; o pracy indywidualnej

Masz pytanie? Napisz: rozwojrodzicow@gmail.com
Zapraszam serdecznie,
Barbara Dziobek

Komentarze

 1. Edukacji na temat wychowania naszych dzieci nigdy nie za wiele. Profesjonalnie przygotowany program.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój wpis!

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw