Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dla rodziców - Bliżej Siebie i Swojego Dziecka

Kiedy rodzice idą na warsztaty umiejętności wychowawczych, mówią, że największym problemem zawsze jest dla nich wprowadzenie tych umiejętności w życie. Chcę pomóc Ci w rozwiązaniu tego problemu i dlatego stworzyłam program, który kładzie nacisk na zrozumienie na czym polega trudność i pokonanie jej.  

Krok po kroku poprowadzę Cię przez dogłębne zrozumienie i wdrożenie w życie kluczowych umiejętności wychowawczych, które są decydujące dla dobrej relacji rodzic - dziecko. Przyjrzysz się swoim przekonaniom na temat wychowania i roli rodzica, które przeszkadzają Ci w zbliżeniu się do dziecka.

Przygotowany Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, będziemy pracować z przekonaniami, uczyć się świadomej uwagi (uważności), wyciszenia nadmiernych emocji...


TEMATY:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Masz już dość bezradności? Chcesz zapanować nad relacją z dzieckiem? Wiedzieć jak rozmawiać z nim i jak go słuchać? Nauczyć się porozumiewać bez przemocy i rozwiązywać problemy tak, aby obie strony były zadowolone? 

Czy wiesz, że problemy z zachowaniem dziecka często są spowodowane niewłaściwą reakcją rodzica? Czy wiesz, że możesz to zmienić i położyć kres problemom? Chcesz bliskiej, pełnej miłości relacji z dzieckiem? Możesz to osiągnąć biorąc udział w warsztatach, na których nauczysz się konkretnych umiejętności.

Jeżeli chcesz:

 •  Zapanować nad relacjami z dziećmi
 •  Wiedzieć co dzieje się w relacji rodzic-dziecko na aktualnym etapie jego rozwoju
 •  Zdobyć wiedzę i umiejętności komunikacyjne 
 •  Nauczyć się stawiać granice
 •  Umieć rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje
 •  Wiedzieć, jak radzić sobie ze złością u dziecka, buntem, agresją, oporem, kłamstwem, brakiem twórczej siły, etc.  
 •  Porozumiewać się bez przemocy
 •  Nauczyć się wyrażać akceptację
 •  Umieć mówić o swoich własnych emocjach
 •  Poznać tajniki umiejętnego słuchania
 •  Sprawić, by dzieci czuły się rozumiane
 •  Nauczyć się rozwiązywać problemy
 •  Uniknąć konfliktu pokoleń 
 •  Stworzyć wzajemne zaufanie i szacunek 
 •  Być dumnym z siebie i ze swoich dzieci

MENTORING PROGRAM w oparciu o Warsztaty Umiejętności Wychowawczych Bliżej Siebie i Swojego Dziecka® jest szansą zdobycia takiej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. 

To niepowtarzalna okazja poznania fachowej wiedzy i metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy.

Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania, który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji, rozwiązywać problemy.

Co jeszcze?

- Wzbogacisz się wymieniając doświadczeniami
- Poznasz innych rodziców, którzy mają podobne problemy
- Będziesz mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
- Poznasz swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
- Staniesz się lepszym rodzicem
- Będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem

PODSUMUJMY:


MENTORING PROGRAM 

w oparciu o Praktyczne 
Warsztaty Umiejętności Wychowawczych
"Bliżej siebie i swojego dziecka"  

Grupa Comfort 4-6 osób
10 spotkań - 10 najważniejszych tematów:

1. Akceptacja - odczuwanie i sposoby okazywania akceptacji
2. Umiejętne słuchanie - Jak słuchać, żeby dzieci chciały rozmawiać? 
3. Daj emocjom właściwe miejsce w życiu – nazywanie, oswajanie, odczytywanie uczuć
4. Radzenie sobie z emocjami i komunikowanie uczuć
5. Jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać?
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności.
7. Przeszkody w komunikacji - co nam utrudnia porozumiewanie - wzorce 
8. Przyczyny konfliktów i źródła nieporozumień między rodzicami i dziećmi
9. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi
10. Co zamiast karania? - Jak wprowadzać dziecko w samodyscyplinę.

Mentoring Program to 10  spotkań, czyli 10 szkoleń w formie praktycznych warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców z elementami pracy indywidualnej. Warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia. W trakcie zajęć będziemy:
- tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb uczestników, 
- pracować z przekonaniami, 
- uczyć się świadomej uwagi (uważności), 
- wyciszenia nadmiernych emocji.

Indywidualne podejście, mała grupa, kameralna atmosfera domowego ogniska. Na miejscu zawsze będzie kawa i herbata. 

Warsztaty prowadzi: Barbara Dziobek - pedagog, rodzic, mentor&coach, autorka wielu artykułów i warsztatów na temat: wychowania, rozwijania inteligencji emocjonalnej u dorosłych i dzieci, radzenia sobie z emocjami, budowania porozumienia między rodzicami a dziećmi. Realizuje treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów, specjalista w radzeniu sobie ze złością i uzdrawianiu relacji rodzice-dzieci. Jest autorką pierwszego internetowego kursu o złości dla rodziców "Rozumiem Twoją Złość" oraz Wirtualnej Akademii Rodzica. Założycielka Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców, twórca portalu www.WychowacDziecko.pl. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj.
  
Termin: zaczynamy 9.12.2014, spotykamy się we wtorek, dwa razy w miesiącu, godz. 10:00-13:00
Miejsce: DUMBADI - Centrum Inicjatyw Twórczych 
Adres: Kraków, Wola Justowska, ul. Morelowa 32 
Grupa Comfort: 4-6 osób
Cena: 150 złotych od osoby za warsztat

Przy jednorazowej wpłacie za cały cykl pierwszy warsztat -50% 
Dla wszystkich uczestników zniżka na Konsultację Indywidualną - 50%
Prześlij zgłoszenie na adres: kontakt@wychowacdziecko.pl
lub zadzwoń 504 094 711
Opinie na temat mojej pracy:  opinie o warsztatach ; o pracy indywidualnej

Masz pytanie? Napisz: rozwojrodzicow@gmail.com
Zapraszam serdecznie,
Barbara Dziobek

Komentarze

 1. Edukacji na temat wychowania naszych dzieci nigdy nie za wiele. Profesjonalnie przygotowany program.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za Twój wpis!

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko?   Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń: " złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze w