Przejdź do głównej zawartości

Skąd bierze się złość i agresja u dzieci?

Kiedy znamy przyczyny i źródła złości i rozumiemy lepiej siebie oraz nasze dzieci, potrafimy zapobiec wielu nieprzyjemnym sytuacjom. Sytuacjom, w których nasze pociechy złoszczą się, wpadają w furię czy też takim, gdy mamy konflikty ze starszymi dziećmi. Podstawą dobrego radzenia sobie ze złością jest jej rozumienie i akceptacja. Jak to zrobić? Zapraszam na spotkanie:

SKĄD BIERZE SIĘ ZŁOŚĆ I AGRESJA U DZIECI?

Inspiracją do rozmowy będzie książka Jean Liedloff "W głębi kontinuum". Dziecko w naturalny sposób odpowiada na oczekiwania rodzica, bo taka jest jego rola. Mały człowiek jest istotą społeczną, która przystosowuje się do otoczenia poprzez odpowiadanie na oczekiwania tego otoczenia. Dlatego należy spodziewać się po dziecku najlepszego. 

Tymczasem nasze relacje z dziećmi są pełne napięć, złości, a nawet agresji. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest tego przyczyna i w jaki sposób można ją wyeliminować? Czego możemy się nauczyć od kultur innych niż cywilizacje zachodnie? Opowie Barbara Dziobek, specjalista w radzeniu sobie ze złością, Założycielka Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców - rodzic, pedagog, trener i coach, autorka artykułów, warsztatów, kursów internetowych dla rodziców  - www.WychowacDziecko.pl

Kiedy? 18.10.2014 o godz. 10:00

Gdzie? Klub Kultury Kliny, ul. Małysiaka 1, Kraków

Mapkę z dojazdem znajdziesz tutaj: KK Kliny Kontakt

WSTĘP WOLNY!

Komentarze