Przejdź do głównej zawartości

Rozumiem Twoją Złość - E-Kurs Dla Rodziców

Jak Skutecznie Radzić Sobie ze Złością Swoją i Dziecka, 
Zdobyć Jego Szacunek, Zaufanie i Zbudować Swój Autorytet?
  
Nowa ulepszona formuła 08.09 - 7.11.2014

Podczas 10-ciu edycji kursu wzięło w nim udział ponad 150 rodziców. Żaden z nich nie odpowiedział w ankiecie, że kurs był stratą czasu i pieniędzy, a ponad połowa zaznaczyła, że dał im więcej niż się spodziewali.

Zapoznaj się ze wstępnymi warunkami, a następnie przeczytaj, jakie zmiany wprowadziłam pod wpływem wskazówek uczestników kursu!

Zapraszam Cię do wielkiej przygody jaką jest e-kurs i jeśli zechcesz - wielkiej zmiany w życiu Twoim i Twojego dziecka. :)


Warunki wstępne

Jeżeli:

 • Jesteś rodzicem, który ma już dość złości dziecka lub swojej. Jeżeli masz dziecko w okresie buntu albo widzisz, że to ty z jakichkolwiek powodów reagujesz przesadną złością.
 • Problem się nasila, bo dziecko poszło do przedszkola, albo na świat przyszedł nowy członek rodziny i pojawiły się zachowania agresywne wobec rodzeństwa...
 • Dziecko odmawia wykonywania różnych poleceń, wybucha niezadowoleniem, żalem i agresją, która wydaje się niczym niesprowokowana.
 • Jego zachowania są nieprzewidywalne i niezrozumiałe, a ich intensywność wydaje ci się nieadekwatna do problemu czy sytuacji. Jeżeli odczuwasz frustrację tą sytuacją i coraz częściej dopada cię poczucie totalnej porażki i błędnego koła. 
 • Coraz łatwiej tracisz cierpliwość, co prowokuje dziecko, a jego zachowanie tym bardziej wyprowadza Cię z równowagi.
 • Czujesz, że to cię coraz bardziej zniechęca do dziecka i jeszcze to kontrolujesz, ale zaczynasz się bać, że to wpłynie na twój stosunek do niego, na uczucie... Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co robić jak pomóc dziecku i sobie.
 • Albo chcesz wiedzieć więcej na temat radzenia sobie ze złością i zapobiec takim problemom w przyszłości.
I jednocześnie:
 • Zaczynasz szukać rozwiązań opartych na miłości, zrozumieniu, akceptacji.
 • Chcesz dobrej woli i współpracy ze strony dziecka, a nie jego bezwzględnego posłuszeństwa.
 • Szukasz skutecznych rozwiązań pozbawionych przemocy i manipulacji.
 • Pragniesz mieć z dzieckiem lepsze relacje i czujesz, że to jeszcze jest możliwe, gdyby zmienić pewne rzeczy.
 • Pragniesz bez większych trudności radzić sobie ze złością dziecka i swoją i chcesz poznać oraz zastosować sprawdzone sposoby komunikacji, które pozwolą nie czuć się bezradnym.
 
To zapoznaj się z nową ulepszoną formułą kursu tutaj:Popularne posty z tego bloga

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw