Przejdź do głównej zawartości

Rozumiem Twoją Złość - E-Kurs Dla Rodziców

Jak Skutecznie Radzić Sobie ze Złością Swoją i Dziecka, 
Zdobyć Jego Szacunek, Zaufanie i Zbudować Swój Autorytet?
  
Nowa ulepszona formuła 08.09 - 7.11.2014

Podczas 10-ciu edycji kursu wzięło w nim udział ponad 150 rodziców. Żaden z nich nie odpowiedział w ankiecie, że kurs był stratą czasu i pieniędzy, a ponad połowa zaznaczyła, że dał im więcej niż się spodziewali.

Zapoznaj się ze wstępnymi warunkami, a następnie przeczytaj, jakie zmiany wprowadziłam pod wpływem wskazówek uczestników kursu!

Zapraszam Cię do wielkiej przygody jaką jest e-kurs i jeśli zechcesz - wielkiej zmiany w życiu Twoim i Twojego dziecka. :)


Warunki wstępne

Jeżeli:

 • Jesteś rodzicem, który ma już dość złości dziecka lub swojej. Jeżeli masz dziecko w okresie buntu albo widzisz, że to ty z jakichkolwiek powodów reagujesz przesadną złością.
 • Problem się nasila, bo dziecko poszło do przedszkola, albo na świat przyszedł nowy członek rodziny i pojawiły się zachowania agresywne wobec rodzeństwa...
 • Dziecko odmawia wykonywania różnych poleceń, wybucha niezadowoleniem, żalem i agresją, która wydaje się niczym niesprowokowana.
 • Jego zachowania są nieprzewidywalne i niezrozumiałe, a ich intensywność wydaje ci się nieadekwatna do problemu czy sytuacji. Jeżeli odczuwasz frustrację tą sytuacją i coraz częściej dopada cię poczucie totalnej porażki i błędnego koła. 
 • Coraz łatwiej tracisz cierpliwość, co prowokuje dziecko, a jego zachowanie tym bardziej wyprowadza Cię z równowagi.
 • Czujesz, że to cię coraz bardziej zniechęca do dziecka i jeszcze to kontrolujesz, ale zaczynasz się bać, że to wpłynie na twój stosunek do niego, na uczucie... Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co robić jak pomóc dziecku i sobie.
 • Albo chcesz wiedzieć więcej na temat radzenia sobie ze złością i zapobiec takim problemom w przyszłości.
I jednocześnie:
 • Zaczynasz szukać rozwiązań opartych na miłości, zrozumieniu, akceptacji.
 • Chcesz dobrej woli i współpracy ze strony dziecka, a nie jego bezwzględnego posłuszeństwa.
 • Szukasz skutecznych rozwiązań pozbawionych przemocy i manipulacji.
 • Pragniesz mieć z dzieckiem lepsze relacje i czujesz, że to jeszcze jest możliwe, gdyby zmienić pewne rzeczy.
 • Pragniesz bez większych trudności radzić sobie ze złością dziecka i swoją i chcesz poznać oraz zastosować sprawdzone sposoby komunikacji, które pozwolą nie czuć się bezradnym.
 
To zapoznaj się z nową ulepszoną formułą kursu tutaj:Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko?   Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń: " złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze w