Przejdź do głównej zawartości

Jaki masz problem ze swoimi rodzicami?

Czasem wszystko idzie gładko jeśli chodzi o nasze dzieci i największe problemy mamy z naszymi rodzicami. To, co było kiedyś, rzutuje na nasze obecne relacje i powoduje, że wciąż nie czujemy się wystarczająco dobrzy.

Częste słowa krytyki pod Twoim adresem, brak akceptacji dla Twojego sposobu wychowywania dzieci, stylu życia, wyglądu, urządzania mieszkania, itd. Właściwie czasem masz wrażenie, że samo Twoje istnienie powoduje w nich niezgodę...

Dotkliwie odczuwasz brak akceptacji, czujesz żal, smutek, frustrację, bezradność, złość, poniżenie, a nawet poczucie krzywdy...


Wciąż pojawiają się myśli, sytuacje, problemy w tej relacji, które negatywnie wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie. Czujesz się z tym źle i zastanawiasz się jak postąpić, jak to zmienić, jaką podjąć decyzję?

Męczysz się z tym i nie daje Ci to spokoju, ale nie znajdujesz skutecznego rozwiązania, albo chowasz głowę w piasek i jednak nic z tym nie robisz. Jak długo jeszcze jest sens się z tym męczyć? 

Możesz odzyskać radość życia, energię, dobre samopoczucie, pewność siebie i godność zarówno jako rodzic, jak i jako dziecko w stosunku do Twoich własnych rodziców!

Jaką decyzję podjąć? Jak postąpić? Co zmienić w swoim podejściu i co Ci to da? Po co to robisz i czego tak naprawdę chcesz?

Kiedy spojrzysz wraz ze mną otwarcie, ze szczerością na problem, znajdziesz właściwe działania, słowa, rozwiązania. 

Spójrz, te pytania mogą Ci pomóc: 

  • Jakie myśli sprawiają, że czujesz się tak źle? 
  • Jakie uczucia wiążą się z tą sprawą?  
  • Skąd się wzięły? 
  • Jak możesz je zmienić? 
  • Jak chcesz się czuć?
  • Co Ci to da?

Weź kartkę i długopis i odpowiedz na nie. 

Jeśli wciąż jeszcze się męczysz, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz zmienić to co czujesz w związku z daną sytuacją, jak również dręczące Cię myśli i hamujące przekonania. Jeśli zechcesz pomogę Ci to zmienić i pokażę, jak sobie z tym radzić w przyszłości.

Do 31 grudnia możesz skorzystać z mojej pomocy za 50% ceny! Normalna cena Sesji to 120 zł, ale do 31 stycznia możesz zapłacić tylko 60 złotych za godzinną Sesję i wreszcie poczuć ulgę.

Więcej szczegółów możesz znaleźć tutaj: Rozwiazac-swoj-problem-juz-teraz

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy."

Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na na…

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko? Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń:
"złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze wdechy i powrót &…

Kiedy dziecko czuje się niekochane?

Jest dowiedzione, że na całe nasze życie najbardziej wpływa historia naszego dzieciństwa. Są wśród nas ludzie dorośli, którzy gdy się głębiej zaczną nad tym zastanawiać, dochodzą do wniosku, że nie czuli się kochanymi dziećmi. 
Co to znaczy być niekochanym dzieckiem? 
Takie dziecko nie czuje, że się je widzi i lubi takim, jakie jest. Ma poczucie, że trzeba pasować do oczekiwań rodziców i być takie, jak sobie rodzice wyobrażają, że być powinno. Inaczej mówiąc nie może być takie, jakie jest...