Przejdź do głównej zawartości

Fragment kursu w Prezencie!

Z okazji Mikołaja przygotowałam dla Ciebie coś wyjątkowego. Już 7 lat zajmuję się zagadnieniem złości i tym, jak radzić sobie ze złością dziecka i swoją. Naprawdę mogę Ci pomóc. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, to tutaj możesz przeczytać opinie na mój temat: Opinie.

Co wyjątkowego mam dziś dla Ciebie?

W dniach 6-8 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, możesz otrzymać w prezencie fragment kursu Rozumiem Twoją Złość - czyli Jak Skutecznie Radzić Sobie ze Złością Swoją i Dziecka, Zdobyć Jego Szacunek, Zaufanie i Zbudować Swój Autorytet.

Fragment cenny z kilku powodów:


  • Po pierwsze dowiesz się jak mówić do dziecka o swojej złości. To w jaki sposób mówimy o swojej złości jest szalenie ważne! Może od razu spowodować kłótnię i prawdziwą awanturę, albo pomóc drugiej osobie zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!
  • Po drugie, możesz nauczyć się jak rozmawiać zarówno ze starszym dzieckiem, jak i z małym, np. 3-latkiem, na ten temat. Jest to omówione osobno, na konkretnych przykładach z życia. Do każdej sytuacji jest studium przypadku i konkretne podpowiedzi. Twoje dziecko robi problem przed wyjściem do przedszkola? Teraz już będziesz wiedzieć jak to bez nerwów załatwić!
  • Po trzecie, przekonasz się, w jaki sposób możesz wpływać na dziecko i jego zachowanie, które Ci nie odpowiada. Możesz nie tylko przyswoić sobie umiejętność słuchania, możesz też nauczyć się uczciwie wypowiadać swoje uczucia, by mieć wpływ na zachowanie dziecka.
  • Po czwarte, dzięki tej metodzie przekonasz się, że jako rodzic możesz być sobą w kontakcie z dzieckiem i możesz mówić co naprawdę myślisz i czujesz!
  • Po piąte, znajdziesz tu ćwiczenia, które pomogą Ci opanować tą nową umiejętność. Dzięki temu, będziesz mieć możliwość, aby w trzech krokach zastosować tę umiejętność do każdej sytuacji! 
Ten mikołajowy upominek pozwoli Ci wreszcie zrozumieć, w jaki sposób mówić o Twojej złości, czy niezadowoleniu, aby pomóc swojemu dziecku zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!

Aby otrzymać Fragment Kursu Rozumiem Twoją Złość w Prezencie, wyślij mail o takim tytule na adres: rozwojrodzicow@gmail.com! :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na