Przejdź do głównej zawartości

Fragment kursu w Prezencie!

Z okazji Mikołaja przygotowałam dla Ciebie coś wyjątkowego. Już 7 lat zajmuję się zagadnieniem złości i tym, jak radzić sobie ze złością dziecka i swoją. Naprawdę mogę Ci pomóc. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, to tutaj możesz przeczytać opinie na mój temat: Opinie.

Co wyjątkowego mam dziś dla Ciebie?

W dniach 6-8 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, możesz otrzymać w prezencie fragment kursu Rozumiem Twoją Złość - czyli Jak Skutecznie Radzić Sobie ze Złością Swoją i Dziecka, Zdobyć Jego Szacunek, Zaufanie i Zbudować Swój Autorytet.

Fragment cenny z kilku powodów:


  • Po pierwsze dowiesz się jak mówić do dziecka o swojej złości. To w jaki sposób mówimy o swojej złości jest szalenie ważne! Może od razu spowodować kłótnię i prawdziwą awanturę, albo pomóc drugiej osobie zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!
  • Po drugie, możesz nauczyć się jak rozmawiać zarówno ze starszym dzieckiem, jak i z małym, np. 3-latkiem, na ten temat. Jest to omówione osobno, na konkretnych przykładach z życia. Do każdej sytuacji jest studium przypadku i konkretne podpowiedzi. Twoje dziecko robi problem przed wyjściem do przedszkola? Teraz już będziesz wiedzieć jak to bez nerwów załatwić!
  • Po trzecie, przekonasz się, w jaki sposób możesz wpływać na dziecko i jego zachowanie, które Ci nie odpowiada. Możesz nie tylko przyswoić sobie umiejętność słuchania, możesz też nauczyć się uczciwie wypowiadać swoje uczucia, by mieć wpływ na zachowanie dziecka.
  • Po czwarte, dzięki tej metodzie przekonasz się, że jako rodzic możesz być sobą w kontakcie z dzieckiem i możesz mówić co naprawdę myślisz i czujesz!
  • Po piąte, znajdziesz tu ćwiczenia, które pomogą Ci opanować tą nową umiejętność. Dzięki temu, będziesz mieć możliwość, aby w trzech krokach zastosować tę umiejętność do każdej sytuacji! 
Ten mikołajowy upominek pozwoli Ci wreszcie zrozumieć, w jaki sposób mówić o Twojej złości, czy niezadowoleniu, aby pomóc swojemu dziecku zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!

Aby otrzymać Fragment Kursu Rozumiem Twoją Złość w Prezencie, wyślij mail o takim tytule na adres: rozwojrodzicow@gmail.com! :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko?   Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń: " złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze w