Przejdź do głównej zawartości

Fragment kursu w Prezencie!

Z okazji Mikołaja przygotowałam dla Ciebie coś wyjątkowego. Już 7 lat zajmuję się zagadnieniem złości i tym, jak radzić sobie ze złością dziecka i swoją. Naprawdę mogę Ci pomóc. Jeśli mnie jeszcze nie znasz, to tutaj możesz przeczytać opinie na mój temat: Opinie.

Co wyjątkowego mam dziś dla Ciebie?

W dniach 6-8 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, możesz otrzymać w prezencie fragment kursu Rozumiem Twoją Złość - czyli Jak Skutecznie Radzić Sobie ze Złością Swoją i Dziecka, Zdobyć Jego Szacunek, Zaufanie i Zbudować Swój Autorytet.

Fragment cenny z kilku powodów:


  • Po pierwsze dowiesz się jak mówić do dziecka o swojej złości. To w jaki sposób mówimy o swojej złości jest szalenie ważne! Może od razu spowodować kłótnię i prawdziwą awanturę, albo pomóc drugiej osobie zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!
  • Po drugie, możesz nauczyć się jak rozmawiać zarówno ze starszym dzieckiem, jak i z małym, np. 3-latkiem, na ten temat. Jest to omówione osobno, na konkretnych przykładach z życia. Do każdej sytuacji jest studium przypadku i konkretne podpowiedzi. Twoje dziecko robi problem przed wyjściem do przedszkola? Teraz już będziesz wiedzieć jak to bez nerwów załatwić!
  • Po trzecie, przekonasz się, w jaki sposób możesz wpływać na dziecko i jego zachowanie, które Ci nie odpowiada. Możesz nie tylko przyswoić sobie umiejętność słuchania, możesz też nauczyć się uczciwie wypowiadać swoje uczucia, by mieć wpływ na zachowanie dziecka.
  • Po czwarte, dzięki tej metodzie przekonasz się, że jako rodzic możesz być sobą w kontakcie z dzieckiem i możesz mówić co naprawdę myślisz i czujesz!
  • Po piąte, znajdziesz tu ćwiczenia, które pomogą Ci opanować tą nową umiejętność. Dzięki temu, będziesz mieć możliwość, aby w trzech krokach zastosować tę umiejętność do każdej sytuacji! 
Ten mikołajowy upominek pozwoli Ci wreszcie zrozumieć, w jaki sposób mówić o Twojej złości, czy niezadowoleniu, aby pomóc swojemu dziecku zrozumieć Ciebie, naprawić szkodę i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości!

Aby otrzymać Fragment Kursu Rozumiem Twoją Złość w Prezencie, wyślij mail o takim tytule na adres: rozwojrodzicow@gmail.com! :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw