Przejdź do głównej zawartości

Jak poradzić sobie z zazdrością dzieci? cz.2

Mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że to od ciebie zależy jak duża jest zazdrość dzieci, czy rywalizacja między rodzeństwem ma zdrowy charakter i czy kłótnie i bójki między dziećmi są częste. Bo przecież od ciebie zależy, co mówisz, jak reagujesz i czy potrafisz uniknąć faworyzowania dzieci. 

Dobra wiadomość jest taka sama. Ponieważ to od ciebie zależy jak bardzo twoje dzieci są zazdrosne, to masz na to wpływ! Możesz wpłynąć na nie tak, aby żyły w zgodzie, mniej cierpiały z powodu zazdrości i nie starały się "pozabijać" przy każdej okazji. ;)

Co więcej, pragniesz, aby się kochały i szanowały.

Mając dwójkę lub więcej dzieci nie chcesz, aby bracia i siostry w dorosłym życiu trzymali się z dala od siebie pełni urazy i wrogości z powodów zaszłych w dzieciństwie.
Nie chcesz, aby zazdrość wpłynęła na całe ich życie (Jak zazdrosc-o-rodzenstwo-wpywa-na-całe życie?).

Chcesz lepiej poznać strategie radzenia sobie z zazdrością i móc korzystać z nich, by pomóc sobie, swojej rodzinie i swoim dzieciom, bo: 
  • czujesz, że możesz być lepszą mamą, lepszym tatą; 
  • masz w sobie potencjał, który pragniesz wykorzystać do nauki odpowiednich metod postępowania i przestać mieć poczucie, że zazdrość między dziećmi to twoja wina; 
  • pragniesz wspierać budzącą się braterską czy siostrzaną miłość między swoimi dziećmi, albo nauczyć się jak ją odbudować; 
  • pragniesz pomóc swojemu zazdrosnemu dziecku, bo nie chcesz aby dłużej cierpiało; 
  • czujesz, że możesz więcej zrobić, aby było mniej kłótni, bójek i awantur między dziećmi, jeśli tylko dowiesz się jak; 
  • masz w sobie chęć lepszego zrozumienia siebie i swoich dzieci, pomagania im, motywowania i inspirowania ich do bycia lepszymi ludźmi; 
  • w głębi ducha czujesz, że w Twojej rodzinie może być więcej miłości i szacunku. 
  • Jest tylko jeden mały problem… nie wiesz jak to samemu zmienić.
Relacje rodzinne z powodu zazdrości między dziećmi wywołują w Tobie coraz więcej stresu niż radości, a wychowanie zaczyna wydawać Ci się ciężką pracą.

Bardzo często rodzice nieświadomie stosują metody, które stosowali ich rodzice i zastanawiają się dlaczego to nie działa. Nieświadomie podsycają zazdrość dzieci i nie przykładają wystarczająco dużej wagi do wzmacniania więzi rodzinnych między dziećmi.

A przecież nie po to masz rodzinę, by męczyć się ze swoimi dziećmi. Możesz nauczyć się jak pomóc dziecku, które jest zazdrosne, jak unikać konfliktów między dziećmi i zapobiec wrogości. 

Możesz jeszcze wszystko zmienić i poprawić relacje między dziećmi oraz nauczyć je kochać się nawzajem i szanować. Specjalnie w tym celu stworzyłam nowy program: Jak Pomóc Zazdrosnemu Dziecku - Aby Uniknąć Konfliktów i Wrogości Między Rodzeństwem i Nauczyć Je Kochać się Nawzajem i Szanować? To kurs, który naprawdę ci pomoże, jeśli ci zależy. Żeby otrzymać szczegóły na temat tego E-Kursu wpisz proszę swoje imię i adres e-mail w okienko poniżej:  Zgadzam się z Polityką Prywatności

Komentarze