Przejdź do głównej zawartości

Jak poradzić sobie z zazdrością dzieci? cz.1

Jeśli Twoje dzieci są o siebie zazdrosne... To mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jesteś we właściwym miejscu. Tu dowiesz się jak zacząć sobie dobrze radzić z zazdrością dzieci. Nadszedł czas, aby relacje w Twojej rodzinie poprawić, aby rozkwitły, a wraz z nimi Ty i Twoje dzieci.

Kiedy pojawia się drugie dziecko w rodzinie, wraz z nim przychodzi inny nowy gość. To zazdrość między dziećmi. 


Jest ona nieunikniona i na samo jej pojawienie się nie masz wpływu. Przeczytasz o tym tutaj: Skąd bierze się zazdrość u dzieci? Możesz jednak bardzo dużo zrobić dla swojego dziecka i swojej rodziny, aby pomóc zazdrosnemu dziecku i od początku wspierać rodzącą się powolutku miłość między dziećmi. Jak to zrobić?

Możesz dzięki zdobyciu nowej wiedzy i nauce odpowiednich umiejętności naprawić złe relacje między dziećmi. Zapewniam cię, że każdy może się tego nauczyć. Warto w tym celu zajrzeć do cyklu: 5-sposobow-na-złagodzenie-konfliktów...

Możesz bardzo dużo zrobić, aby zamiast wrogości pojawiła się zdrowa rywalizacja między dziećmi. Z pewnością zastanawiasz się dlaczego dzieci kłócą się i są wobec siebie złośliwe?

Wiele zależy od samego rodzica. To nie jest tak, że dzieci są zazdrosne i nic nie możesz zrobić. Może się zdziwisz, ale rodzeństwo zazwyczaj rywalizuje ze sobą po to, by zwrócić na siebie twoją uwagę.
 Uczucie zazdrości również zasługuje na to, aby je zauważyć, docenić i zaakceptować. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Akceptacja-i-7-sposobow-na-zazdrosc.

W twoich rękach leży to, aby twoje dzieci nie tylko jak najmniej cierpiały z tego powodu, że mają rodzeństwo, ale jak najbardziej skorzystały z tego faktu. Wkrótce więcej.

Komentarze