Przejdź do głównej zawartości

Jak być dobrym rodzicem 1 - Równowaga cz.1

Jesteśmy wciąż zapracowani, brakuje nam czasu dla siebie, brakuje czasu dla dzieci. Nie ma kiedy, tak naprawdę, odpocząć, nie wspominając o przyjemnościach czy rozrywce. Jeśli chodzimy na siłownię, fitness, czy jogę - staje się to jeszcze jednym punktem do odhaczenia. 

Po głowie tłuką się myśli: Nie mam już siły. Mam za dużo na głowie. Kiedy wreszcie odpocznę? Odpowiem Ci na to pytanie: Nigdy. 

Mając to samo podejście co teraz, nigdy nie zdołasz odpocząć. Chyba, że się rozchorujesz. Znam bardzo wiele osób, które, żeby odpocząć zaczynają chorować. Biorąc pod uwagę spustoszenie, jakie w organizmie sieje choroba oraz leki, np. antybiotyki, po prostu Ci się nie opłaca. 
Co innego możesz zrobić?


Zacznij od bilansu zysków i strat. W przeciwnym razie nigdy nie znajdziesz powodu, dla którego miałabyś, miałbyś coś zmienić. 

Zapisz wszystkie plusy Twojego obecnego trybu życia. Potem przejdź do minusów. Będziesz w stanie wyciągnąć rzetelne wnioski tylko wtedy, kiedy spojrzysz prawdzie w oczy. Jeśli Cię na to stać, stać Cię na wszystko! :) 

Wciąż brakuje Ci czasu dla dzieci? Mnożą się potrzeby, pomysły, pojawia się coraz więcej problemów z wychowaniem? Dziecko coraz częściej domaga się Twojej uwagi? Jeśli nie zorganizujesz się w porę, Twoje kontakty z nim mogą przekształcić się w koszmarną nudę, albo koszmarny konflikt...

Czy odczuwasz, że masz o wiele więcej do zrobienia niż kiedykolwiek w życiu a jednocześnie o wiele mniej czasu, żeby się z tym wszystkim uporać? 

Zbyt wiele spraw do załatwienia, za dużo rzeczy na głowie i choć nie jesteś w stanie już tego ogarnąć, czujesz, że niczego nie da się wyeliminować, bo wszystko jest ważne… Jak sobie poradzić?

Druga część znajduje się >>>Tutaj

Komentarze