Przejdź do głównej zawartości

Jak być dobrym rodzicem 2 - Równowaga cz.2


Musisz sobie zdać sprawę z tego, że nie zajdziesz tam, dokąd chcesz dojść stosując te same metody, które Cię doprowadziły do tego miejsca, w którym jesteś. 

Chcesz mieć lepszy kontakt z dzieckiem? Trzeba mieć dla niego więcej czasu, albo lepiej wykorzystywać czas, który macie. Trzeba wypracować sobie lepsze metody porozumiewania się.

Jak to? "Mam już tyle do zrobienia, jak mogę znaleźć czas i siłę na to, żeby jeszcze wypracować sobie nowe sposoby komunikowania się!"

Jeśli będziesz dalej robić to samo, co robisz, będziesz mieć dalej to, co masz. Czas bezboleśnie wprowadzić zmiany...


To nie oznacza, że masz robić coś więcej! :) Twoim celem jest robić mniej... i trochę inaczej.

Po pierwsze, przede wszystkim musisz zweryfikować tę całą listę zajęć dodatkowych wypełnioną po brzegi... Na pewno znajdzie się coś, co można sobie spokojnie odpuścić.

Po drugie, wykreśl zawsze coś, zanim dołożysz coś nowego. Kiedy chcesz zacząć coś nowego, musisz przyjrzeć się tym rzeczom, które już robisz i wybrać to, co teraz przestaniesz robić. 

Po trzecie, poproś kilka osób, które lubisz, żeby Ci powiedziały, jak to wszystko wygląda z boku. To daje zupełnie inną perspektywę! 

Po czwarte, zaplanuj swój odpoczynek. Zwykle planujemy wszystkie inne czynności, poza przerwami na odpoczynek. Efekt jest taki, że ciągle jesteśmy zmęczeni i mamy coraz mniej siły i cierpliwości.

Po piąte, zaplanuj zmiany! To czego nie zaplanujesz, może się nie wydarzyć. A upragniona zmiana zajdzie o wiele łatwiej, jeśli jej w tym pomożesz. 

To jest jedyna droga do utrzymania równowagi i do tego by zapobiec znienawidzeniu swojej roli rodzica.

Wkrótce dalszy ciąg spraw, o których rodzice nagminnie zapominają skazując się na niepowodzenia…

Komentarze