Przejdź do głównej zawartości

Jak być dobrym rodzicem 3 - Jeden cel cz.1

Jest tyle wszelkiego rodzaju poradników i książek na temat wychowania dziecka, że można dostać zawrotu głowy. Tyle sposobów na to, żeby nam pomóc w zdobyciu tego co chcemy mieć. 

Problem polega na tym, że wiele tych książek i poradników na temat wychowania dzieci, czy tego jak sobie radzić ze złością, agresją dzieci, zawiera ogromną ilość teorii, sposobów, technik i można się pogubić nawet w tych najbardziej praktycznych

Chcemy wprowadzić jakieś zmiany, nawet dobrze wiemy, co chcemy zmienić, ale zwykle nie bardzo wiemy od czego zacząć, do czego zmierzać i na czym skończyć. Jak się za to zabrać?

Po pierwsze musisz sobie bardzo jasno określić cel. Do wychowania rzadko podchodzi się jak do projektu, a przecież to jest nie lada wyzwanie! 

Jeśli od dawna planujesz na przykład zacząć sobie lepiej radzić ze złością i nic Ci nie wychodzi, to dlatego, że nie podeszłaś do tego wystarczająco poważnie. 

Czytasz dobre książki i praktyczne poradniki, ale ponieważ jest tego za dużo - ciężko to wszystko ogarnąć. Trudno wtedy wyznaczyć sobie jakiś konkretny cel. 

I tutaj jest problem. Bo jeśli ustalenie celów związanych z wychowaniem dziecka jest skomplikowane, to nikomu się nie chce tych celów ustalać – więc jeśli dużo czytasz, ale nie przekłada się to na praktykę - to nie jesteś sama, nie jesteś sam!

Na szczęście to nie jest aż tak skomplikowane... 
Zobacz praktyczne wskazówki: >>>Tutaj  

Komentarze