Przejdź do głównej zawartości

Jak wybrac opiekunkę?-2

Dzisiejsi rodzice większość swojego czasu poświęcają pracy, zdając się w wychowaniu swoich dzieci na opiekunki. Gdyby mieli czas, być może chętnie wzięliby udział w warsztatach dla rodziców, żeby lepiej rozumieć swoje dzieci, nauczyć się jak najlepiej postępować z dzieckiem i radzić sobie z problemami.

Tymczasem z tymi problemami muszą się mierzyć opiekunki. Zatem na rodziców spada inny obowiązek. Tak wybrać opiekunkę, aby to ona potrafiła słuchać dzieci i z nimi rozmawiać o uczuciach. Opiekunkę, która wie, jak okazywać akceptację i umie wyznaczać rozsądne granice dziecku . Która wspiera jego samodzielność i poczucie własnej wartości i która potrafi rozwiązywać dziecięce problemy i właściwie reagować w konfliktowych sytuacjach...

... Im więcej opiekunka wie, tym lepiej rozumie Wasze dziecko. Pewnie każdy z Was chciałby zatrudnić taką super nianię. Jak znaleźć taką opiekunkę? Czy opiekunki biorą udział w tego typu szkoleniach, warsztatach? Czy są organizowane zajęcia dla opiekunek na wyżej wspomniane tematy? Gdzie opiekunki mogą rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze? Podzielcie się z innymi rodzicami takimi informacjami w komentarzach.


Z drugiej strony opiekunka z takimi kompetencjami z pewnością znajdzie się na uprzywilejowanej pozycji na rynku pracy i rodzicom będzie ją łatwiej znaleźć!

Komentarze