Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dla rodziców

POCZĄTEK 22 MARCA 2014 GODZ. 15:30

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych  
"Być bliżej siebie i swojego dziecka"

Zapraszamy na cykl warsztatów skutecznego wychowania, który jest  programową propozycją Instytutu Rozwoju Rodziców. Cykl obejmuje 8 tematów, które będziemy realizować podczas sobotnich spotkań, odbywających się 2 razy w miesiącu w Centrum Rodzinki.

Warsztaty są szansą zdobycia fachowej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. 

To niepowtarzalna okazja poznania metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy - których do niedawna nikt nie uczył rodziców.

Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania,
który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji.

WAŻNE:
  • Będziesz wiedział, co dzieje się w relacji rodzic - dziecko na każdym etapie jego rozwoju.
  • Będziesz umiał rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje.  
  • Będziesz wiedział, jak radzić sobie ze złością u dziecka, buntem, agresją, oporem, kłamstwem, brakiem twórczej siły, etc.
  • Nabędziesz swobodę wyrażania emocji bez naruszania więzi rodzinnych. 
  • Nabędziesz wiedzę i umiejętności komunikacyjne: m.in. wyrażanie akceptacji, mówienie o własnych emocjach, umiejętne słuchanie - by dzieci czuły się rozumiane.
  • W przyszłości unikniesz konfliktu pokoleń.
  • Posiądziesz wzajemne zaufanie i szacunek.
  • Będziesz dumny z siebie i ze swoich dzieci.
To 8 spotkań w formie praktycznych warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia.

Co jeszcze?

- Poznasz innych rodziców, którzy mają podobne problemy
- Wzbogacisz się wymieniając doświadczeniami
- Będziesz mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
- Poznasz swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
- Staniesz się lepszym rodzicem
- Będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem
 
TEMATY:
1. Akceptacja i Empatia
2. Umiejętne słuchanie  
3. Rozpoznawanie uczuć 
4. Komunikowanie uczuć i stawianie granic 
5. Jak mówić, by być słuchanym 
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności
7. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dzieckiem
8. Kary a dyscyplina


Jak zwykle na miejscu będzie opieka dla dzieci oraz kawa, herbata i przepyszne ciasto!


Warsztaty prowadzi: Barbara Dziobek - pedagog, rodzic, mentor&coach, 
autorka artykułów dla rodziców, scenariuszy warsztatów, specjalista od relacji między rodzicami i dziećmi. Założycielka Instytutu Rozwoju Rodziców... Więcej

Terminy: początek 22 marca 2014, godz. 15:30 - 18:30 
(29.03; 12 i 26.04; 10 i 24.05; 7 i 21.06)
Miejsce: Centrum Rodzinki, ul. Wąchały 7 (boczna ul. Faustyny), 
Kraków – Łagiewniki, www.CentrumRodzinki.pl
Komfort: mała grupa, maksymalnie 10-12 osób
Cena: 55 złotych za warsztat od osoby, za całość 440 złotych 
Drugi rodzic 49 złotych za warsztat, za całość 392 złote

Za opiekę nad dzieckiem płatność na miejscu 5 złotych za godzinę.

Prześlij zgłoszenie na adres kontakt@wychowacdziecko.pl
Imię i Nazwisko, tytuł warsztatów, imiona i wiek dzieci do opieki
i załącz potwierdzenie wpłaty na konto:
96 1050 1445 1000 0022 3471 9819
Odbiorca: Barbara Dziobek
Tytułem: Małopolski Instytut Rozwoju Rodziców

Zapraszamy! - Barbara Dziobek i Centrum Rodzinki

Opinie na temat mojej pracy i wcześniejszych warsztatów
  możesz znaleźć tutaj: WARSZTATY

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko?   Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń: " złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze w