Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty dla rodziców

POCZĄTEK 22 MARCA 2014 GODZ. 15:30

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych  
"Być bliżej siebie i swojego dziecka"

Zapraszamy na cykl warsztatów skutecznego wychowania, który jest  programową propozycją Instytutu Rozwoju Rodziców. Cykl obejmuje 8 tematów, które będziemy realizować podczas sobotnich spotkań, odbywających się 2 razy w miesiącu w Centrum Rodzinki.

Warsztaty są szansą zdobycia fachowej wiedzy z zakresu komunikacji i tworzenia porozumienia z dziećmi. Wiedzy, potrzebnej do zbudowania i utrzymania dobrego związku z dzieckiem, niezależnie od okoliczności i towarzyszących temu trudności. 

To niepowtarzalna okazja poznania metod, którymi posługują się zawodowi doradcy, terapeuci i uznani psycholodzy - których do niedawna nikt nie uczył rodziców.

Ty decydujesz, czy chcesz świadomie budować kompletny system wychowania,
który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie, poznać bliżej swoje dziecko, obywać się bez przemocy i manipulacji.

WAŻNE:
  • Będziesz wiedział, co dzieje się w relacji rodzic - dziecko na każdym etapie jego rozwoju.
  • Będziesz umiał rozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli i czuje.  
  • Będziesz wiedział, jak radzić sobie ze złością u dziecka, buntem, agresją, oporem, kłamstwem, brakiem twórczej siły, etc.
  • Nabędziesz swobodę wyrażania emocji bez naruszania więzi rodzinnych. 
  • Nabędziesz wiedzę i umiejętności komunikacyjne: m.in. wyrażanie akceptacji, mówienie o własnych emocjach, umiejętne słuchanie - by dzieci czuły się rozumiane.
  • W przyszłości unikniesz konfliktu pokoleń.
  • Posiądziesz wzajemne zaufanie i szacunek.
  • Będziesz dumny z siebie i ze swoich dzieci.
To 8 spotkań w formie praktycznych warsztatów bogatych w ciekawe ćwiczenia i scenki, które skłaniają do refleksji i pozwalają poczuć i zrozumieć temat zajęć. Teoria jest podana w prosty, przystępny sposób oparty na przykładach z życia.

Co jeszcze?

- Poznasz innych rodziców, którzy mają podobne problemy
- Wzbogacisz się wymieniając doświadczeniami
- Będziesz mieć okazję do zabawy i zajrzenia w głąb siebie
- Poznasz swoje mocne i słabe strony w relacji z dzieckiem
- Staniesz się lepszym rodzicem
- Będziesz mieć możliwość konsultacji z ekspertem
 
TEMATY:
1. Akceptacja i Empatia
2. Umiejętne słuchanie  
3. Rozpoznawanie uczuć 
4. Komunikowanie uczuć i stawianie granic 
5. Jak mówić, by być słuchanym 
6. Zachęcanie dziecka do współpracy i samodzielności
7. Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dzieckiem
8. Kary a dyscyplina


Jak zwykle na miejscu będzie opieka dla dzieci oraz kawa, herbata i przepyszne ciasto!


Warsztaty prowadzi: Barbara Dziobek - pedagog, rodzic, mentor&coach, 
autorka artykułów dla rodziców, scenariuszy warsztatów, specjalista od relacji między rodzicami i dziećmi. Założycielka Instytutu Rozwoju Rodziców... Więcej

Terminy: początek 22 marca 2014, godz. 15:30 - 18:30 
(29.03; 12 i 26.04; 10 i 24.05; 7 i 21.06)
Miejsce: Centrum Rodzinki, ul. Wąchały 7 (boczna ul. Faustyny), 
Kraków – Łagiewniki, www.CentrumRodzinki.pl
Komfort: mała grupa, maksymalnie 10-12 osób
Cena: 55 złotych za warsztat od osoby, za całość 440 złotych 
Drugi rodzic 49 złotych za warsztat, za całość 392 złote

Za opiekę nad dzieckiem płatność na miejscu 5 złotych za godzinę.

Prześlij zgłoszenie na adres kontakt@wychowacdziecko.pl
Imię i Nazwisko, tytuł warsztatów, imiona i wiek dzieci do opieki
i załącz potwierdzenie wpłaty na konto:
96 1050 1445 1000 0022 3471 9819
Odbiorca: Barbara Dziobek
Tytułem: Małopolski Instytut Rozwoju Rodziców

Zapraszamy! - Barbara Dziobek i Centrum Rodzinki

Opinie na temat mojej pracy i wcześniejszych warsztatów
  możesz znaleźć tutaj: WARSZTATY

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jaki jest Twój zakres akceptacji?

Co sprawia, że jako rodzice mamy różne zakresy akceptacji? Na czym polegają główne różnice? Jakim jesteś rodzicem i czy zastanawiasz się skąd się bierze Twój zakres akceptacji? Dlaczego w zależności od dziecka zmienia się Twoja akceptacja? I czy można z tym coś zrobić? Trudno jest być przez cały czas akceptującym rodzicem dla dziecka, ponieważ jego zachowanie czasem wymaga skorygowania. Jednak czy zauważasz, że niektórzy ludzie mają tak, że nie podoba im się większość rzeczy, które robią ich dzieci? Czasem ich dzieci robią coś, co Tobie absolutnie nie przeszkadza i masz wrażenie, że właściwie nikomu by to nie przeszkadzało, a jednak ich matka lub ojciec stale zwraca im uwagę.  Różne zakresy akceptacji Ty sama możesz należeć do tej grupy rodziców, pytanie tylko, czy sobie to uświadamiasz. Są trzy grupy rodziców w zależności od zakresu akceptacji, jakim darzą swoje dzieci. Mały zakres akceptacji Jeśli należysz do wyżej opisanej grupy, to jesteś osobą o małym zakresie a

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw