Przejdź do głównej zawartości

Bajkoterapia warsztaty dla rodziców

„Podróż w świat dziecka” – kuźnia bajki terapeutycznej.

Bajkoterapia, bajka terapeutyczna. Taka skomplikowana nazwa dla czegoś tak prostego... :) I znów specjaliści zarezerwowali sobie coś, czego śmiało możesz się nauczyć. 

Ty również możesz się nauczyć opowiadać swojemu dziecku takie bajki, które mogą mu pomóc. Nikt inny nie zna lepiej Twojego dziecka niż Ty - jesteś ogromnym źródłem informacji o nim. Naucz się korzystać z tej wiedzy, układać i opowiadać bajki dla własnego dziecka. To świetny sposób na dobre wychowanie dziecka.

Musisz wiedzieć, że bajki stanowią podstawę dziecięcego życia. Nie tylko  naszych dzieci, ale także dzieci, które są w nas. Bajki są strawą i lekarstwem dla dorosłej i dziecięcej duszy. Dlatego nawet my, dorośli, tak uwielbiamy oglądać filmy i słuchać różnych historii! :)

Podczas naszych warsztatów dowiesz się, jak odnaleźć swoje zasoby, swoją kreatywność i swoje wewnętrzne dziecko, które uwielbia bajki.  W oparciu o tę wiedzę nauczysz się sprawiać, by świat dorosłych stał się dla dzieci bardziej zrozumiały i bliski.

Pomożesz oswoić niebezpieczeństwo i trudne uczucia, sytuacje, które pojawiają się w naszym i życiu dziecka tak często! Bajka umożliwia przeżycie lęku i innych nieprzyjemnych uczuć w bezpieczny sposób oraz uporanie się z nimi. 

Bajka terapeutyczna sprawia, że możemy przeżyć katastrofę wraz z ulubionym bohaterem, jak wielką przygodę i nie doświadczyć spustoszenia świata. A potem wraz z dzieckiem można powrócić do spokojnej, bezpiecznej rzeczywistości. Pisząc dla dziecka bajkę, stwarzasz mu bezpieczny świat! :)

Na warsztaty zapraszam nie tylko rodziców, ale również inne osoby zainteresowane tym, jak pisać bajki terapeutyczne.

Osoba prowadząca: Barbara Dziobek
Termin: wkrótce!
Jeśli chcesz dostać informację na maila o terminie warsztatów, zapisz się na biuletyn. :)

Czas: warsztaty trwają 4 godziny
Komfort: zajęcia odbywają się w małej grupie 10-12 osób.
Miejsce: szukamy miejsca!
Zgłoszenia: rozwojrodzicow@gmail.com
Kontakt: 504 094 711Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rozwój emocjonalny dziecka - Ćwiczenia cz. 1 - Jak radzić sobie ze złością?

Ćwiczenie inteligencji emocjonalnej jest jak ruch na świeżym powietrzu - pożyteczne i zdrowe. Tak jak obiecałam, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń. Jedno z nich to zabawa z dzieckiem, ale może w niej wziąć udział cała rodzina. Dorosły człowiek zwykle bez trudu uświadamia sobie przyczyny złości - największą trudność sprawia mu zapanowanie nad sobą. Poniżej, w punkcie 1 znajdziesz baaardzo proste, sprawdzone i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z własną złością. Są tak proste, że większość osób znając te sposoby ignoruje je i lekceważy. Ja zachęcam do wypróbowania, bo wiem, że naprawdę działają.   W punkcie drugim umieściłam sposoby radzenia sobie ze złością dzieci. Tutaj najważniejsze jest przeprowadzenie pociechy krok po kroku przez burzę emocji. Zachęcam do korzystania z nich i na tej podstawie wypracowania własnych sposobów.  Punkt 3 zawiera ćwiczenie, które poprzez zabawę ma przede wszystkim dzieciom uświadomić, jak zmienia się wygląd, kiedy człowi

Jakie są Konsekwencje Braku Akceptacji i Dlaczego To Jest Takie Ważne Dla Ciebie i Twojego Dziecka?

O tym w jaki sposób radzisz sobie z zachowaniem dzieci, ze sobą i z wieloma sprawami w życiu, w ogromnej mierze decyduje to, jak sobie radzisz z emocjami . O tym , jak sobie radzisz z emocjami, decyduje w głównej mierze akceptacja . Również zachowanie Twojego dziecka jest zależne od tego ile akceptacji otrzymuje od Ciebie, i od drugiego z rodziców. Pragniesz, aby Twoje dziecko było szczęśliwe, pewne siebie i później czuło się w życiu spełnione, ale czy dajesz mu niezbędną do tego akceptację? Konsekwencje braku akceptacji to niezgoda na siebie, poczucie wyobcowania, czasem skłócenie i bunt nie tylko przeciwko rodzicom, ale też przeciwko sobie i wszystkim innym. Czasami do tego stopnia, że dziecko bojkotuje swoje poczynania i dorastając marnuje życie na obwinianiu siebie i innych o wszystko, co wydarza się nie po jego myśli. Zamiast cieszyć się tym, co jest, doceniać zalety i dostrzegać swoje mocne strony, zaczyna przede wszystkim wstydzić się swoich braków, i dużo czasu i energii pośw

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy." Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na