Przejdź do głównej zawartości

Bajkoterapia warsztaty dla rodziców

„Podróż w świat dziecka” – kuźnia bajki terapeutycznej.

Bajkoterapia, bajka terapeutyczna. Taka skomplikowana nazwa dla czegoś tak prostego... :) I znów specjaliści zarezerwowali sobie coś, czego śmiało możesz się nauczyć. 

Ty również możesz się nauczyć opowiadać swojemu dziecku takie bajki, które mogą mu pomóc. Nikt inny nie zna lepiej Twojego dziecka niż Ty - jesteś ogromnym źródłem informacji o nim. Naucz się korzystać z tej wiedzy, układać i opowiadać bajki dla własnego dziecka. To świetny sposób na dobre wychowanie dziecka.

Musisz wiedzieć, że bajki stanowią podstawę dziecięcego życia. Nie tylko  naszych dzieci, ale także dzieci, które są w nas. Bajki są strawą i lekarstwem dla dorosłej i dziecięcej duszy. Dlatego nawet my, dorośli, tak uwielbiamy oglądać filmy i słuchać różnych historii! :)

Podczas naszych warsztatów dowiesz się, jak odnaleźć swoje zasoby, swoją kreatywność i swoje wewnętrzne dziecko, które uwielbia bajki.  W oparciu o tę wiedzę nauczysz się sprawiać, by świat dorosłych stał się dla dzieci bardziej zrozumiały i bliski.

Pomożesz oswoić niebezpieczeństwo i trudne uczucia, sytuacje, które pojawiają się w naszym i życiu dziecka tak często! Bajka umożliwia przeżycie lęku i innych nieprzyjemnych uczuć w bezpieczny sposób oraz uporanie się z nimi. 

Bajka terapeutyczna sprawia, że możemy przeżyć katastrofę wraz z ulubionym bohaterem, jak wielką przygodę i nie doświadczyć spustoszenia świata. A potem wraz z dzieckiem można powrócić do spokojnej, bezpiecznej rzeczywistości. Pisząc dla dziecka bajkę, stwarzasz mu bezpieczny świat! :)

Na warsztaty zapraszam nie tylko rodziców, ale również inne osoby zainteresowane tym, jak pisać bajki terapeutyczne.

Osoba prowadząca: Barbara Dziobek
Termin: wkrótce!
Jeśli chcesz dostać informację na maila o terminie warsztatów, zapisz się na biuletyn. :)

Czas: warsztaty trwają 4 godziny
Komfort: zajęcia odbywają się w małej grupie 10-12 osób.
Miejsce: szukamy miejsca!
Zgłoszenia: rozwojrodzicow@gmail.com
Kontakt: 504 094 711Komentarze